• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » معجزه خوراک بومی برای جذب گردشگر
  کد خبر : 1927975

  معجزه خوراک بومی برای جذب گردشگر

  معاون گردشگری آغاز چهارمین دوره از جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» را این بار فرصتی برای زائرین مشهد مقدس برشمرد که از تاریخ ۵ لغایت ۷ آبان ماه با محوریت پیوند آیین‌های مذهبی و سفره‌های نذری با خوراک بومی در حال برگزاری است.  مرتضی رحمانی موحد با اشاره به اینکه جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری»…

  معاون گردشگری آغاز چهارمین دوره از جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» را این بار فرصتی برای زائرین مشهد مقدس برشمرد که از تاریخ ۵ لغایت ۷ آبان ماه با محوریت پیوند آیین‌های مذهبی و سفره‌های نذری با خوراک بومی در حال برگزاری است.

  ۱۰

   مرتضی رحمانی موحد با اشاره به اینکه جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» با هدف معرفی ظرفیت خوراک بومی و محلی استان‌های مختلف در توسعه صنعت گردشگری کشور از ابتدای سال جاری به صورت منطقه ای در حال برگزاری است، اظهار داشت: هم اکنون استان خراسان رضوی در شهر مشهد مقدس میزبان چهارمین دوره این رویداد است.

  وی با اشاره به استان‌های شرکت کننده در این دوره جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» افزود: استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و سمنان با برپایی بیش از ۷۰ غرفه در هتل میثاق شهر مشهد طیف گسترده ای از غذاهای سنتی و بومی خود را به نمایش خواهند گذاشت تا با شرکت در رقابت نهایی این جشنواره، هیات داوران با انتخاب از میان ۳ نوع غذای اصلی، پیش غذا، دسر، نوشیدنی و دمنوش، منتخب خوراک محلی استان مربوطه را به صنعت گردشگری معرفی کنند.

  وی عنوان کرد: خوراک بومی منتخب استان‌های شرکت کننده به صورت ظرفیتی شاخص با ورود به منوی غذایی واحدهای پذیرایی جهت جذب گردشگران و ایجاد زمینه آشنایی با اصالت خوراک و منطقه مورد نظر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

  رحمانی موحد با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰۰ نوع غذای بومی و محلی در سطح کشور شناخته شده است، یادآورد شد: استان‌های خراسان و سمنان با سابقه تاریخی، فرهنگی و نیز جایگاه مذهبی و طبیعی هر یک دارای مجموعه ای غنی از تنوع خوراک بومی هستند که می‌توانند با حضور گسترده رستوران‌ها، سفره خانه‌ها و اماکن گردشگری مربوطه با ایجاد ارتباط میان آیین‌های مذهبی و سفره‌های نذری نقش موثری در برگزاری شایسته جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» داشته باشند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.