• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » ارائه خودروهای خارجی به درخواست مکرر فرهنگیان بوده است
  کد خبر : 1927955

  پاسخ صندوق ذخیره فرهنگیان :

  ارائه خودروهای خارجی به درخواست مکرر فرهنگیان بوده است

  بنابر درخواست‌های مکرر معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی ارائه خودروهای خارجی در کنار خودروهای داخلی، توزیع خودروهای خارجی در دستور کار قرار گرفت و طی فراخوان عمومی برای فرهنگیان عضو، در یک مرحله تعداد ۳۲۷ دستگاه خودرو خارجی در بین فرهنگیان توزیع شد.  در پی انتشار مصاحبه علی قطب الدینی مدیرکل اسبق تعاون و…

  بنابر درخواست‌های مکرر معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی ارائه خودروهای خارجی در کنار خودروهای داخلی، توزیع خودروهای خارجی در دستور کار قرار گرفت و طی فراخوان عمومی برای فرهنگیان عضو، در یک مرحله تعداد ۳۲۷ دستگاه خودرو خارجی در بین فرهنگیان توزیع شد.

  ۷

   در پی انتشار مصاحبه علی قطب الدینی مدیرکل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش و از مدیران شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در خبرگزاری فارس تحت عنوان «اختصاص ۸۰۰ خودروی لوکس به مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان»، روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، توضیحاتی را به این خبرگزاری ارسال کرد.

  در این توضیحات آمده است: بنابر درخواست‌های مکرر معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی ارائه خودروهای خارجی در کنار خودروهای داخلی، توزیع خودروهای خارجی در دستور کار قرار گرفت و در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ طی فراخوان عمومی برای فرهنگیان عضو و ثبت نام از طریق سایت شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در یک مرحله تعداد ۳۲۷ دستگاه خودرو خارجی در بین فرهنگیان توزیع شد بنابراین رقم ۸۰۰ خودروی لوکس آن هم به مدیران موسسه کذب محض است. زیرا اولا تعداد خودروها ۳۲۷ دستگاه بوده و ثانیاً تعداد مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان نیز با محاسبه مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و حتی معاونان و مدیران موسسه و شرکت های تابعه به این رقم نمی رسد.

  همچنین بر خلاف ادعای آقای قطب الدینی، فقط یک نفر از مدیران عامل شرکت های تابعه خودرو خارجی دریافت کرده و هیچ کدام از مدیران ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان خودرو خارجی تحویل نگرفته اند. همچنین اتهام وی به جناب آقای سید محمد بطحایی، سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش که در آن زمان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارتخانه بودند، کاملا ناروا است زیرا بطحایی هیچگونه خودرویی از شرکت لیزینگ تحویل نگرفته است.

  از سوی دیگر ادعای آقای قطب الدینی در مورد قیمت خودروهای مورد نظر به ارزش ۱۹۶ میلیون تومان نیز کذب است زیرا از تعداد ۳۲۷ دستگاه خودرو خارجی، ۲۳۹ دستگاه آن با قیمت حدود ۸۰ میلیون تومان، ۷۵ دستگاه با قیمت حدود ۱۱۷ میلیون تومان و تعداد ۱۳ دستگاه نیز با قیمت حدود ۱۵۰ میلیون تومان به فرهنگیان عضو موسسه واگذار شد که ۷۰ درصد آن به صورت وام و مابقی به صورت نقد و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از منابع شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در اختیار فرهنگیان قرار گرفته است. البته توزیع این خودروها در زمان حضور خود ایشان در شرکت لیزینگ صورت گرفته بنابراین لازم بود اگر قصد افشاگری دارند آمار و ارقام را به صورت دقیق اعلام کرده و همچنین از نقش خودشان در این پروژه نیز سخن می گفت.

  همچنین ادعای وی درباره رد صلاحیت مدیران شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان کذب است زیرا طبق آگهی روزنامه رسمی که بر اساس تاییدیه بانک مرکزی صادر شده، فعالیت هیات مدیره و مدیرعامل شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان (طبق تصویر پیوست) کاملا قانونی است. بنابراین مشخص نیست که ایشان با چه هدفی اقدام به تخریب شرکت لیزینگ و صندوق ذخیره فرهنگیان کرده است.

  در همین حال بر اساس تازه ترین آمارهای شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان، طی سال های گذشته بیش از ۱۱۳ هزار دستگاه خودرو داخلی در بین فرهنگیان عضو موسسه توزیع شده که حدود ۵۰ هزار دستگاه آن طی سه سال اخیر صورت گرفته است.

  از سوی دیگر میانگین مبلغ وام پرداختی به فرهنگیان از ۶٧ میلیون ریال به ۱۵۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده و مدت زمان بازپرداخت وام نیز به ۴٢ ماه رسیده است. خودروهای لیزینگی با شرایط وام ١۵ درصد و سند به نام خریدار تحویل فرهنگیان عضو موسسه می شود. در حالی خدمات شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان به معلمان عضو موسسه گسترش یافته که میزان سودآوری این شرکت در سه سال گذشته بالغ بر ١٢٢٢ میلیارد ریال بوده است.

  درباره سایر اظهارات آقای قطب الدینی در خصوص اعطای پاداش ۷۰۰ میلیون تومانی به اطلاع می رساند که قبلا نیز اعلام شده که برای سال مالی ٩۴ اعضای هیات مدیره موسسه هیچ پاداشی دریافت نکرده و هیئت مدیره شرکت‌های زیر مجموعه صندوق هم در سال ٩۴ نسبت به سال ٩٣ حدود ۵٠ درصد کمتر پاداش دریافت کردند.

  همچنین خرید ساختمان ۱۲۰ میلیارد تومانی برای مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف تجمیع شرکت های موسسه در یک ساختمان و کاهش هزینه ها صورت گرفته و از سوی دیگر منابع آزاد شده ساختمان های شرکت های تابعه انتقالی به ساختمان جدید بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که صرف سرمایه گذاری در پروژه های موسسه در حوزه های مختلف خواهد شد.

  همچنین در ارتباط با اظهارات مدیرکل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر سه برابر شدن حقوق کارکنان و مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان شایان ذکر است که میزان افزایش حقوق و مزایای کارکنان موسسه و شرکت های تابعه، مطابق افزایش اعلام شده از سوی دولت آغاز هر سال است که جناب آقای قطب الدینی نیز از همین افزایش حقوق و مزایا برخوردار بوده است!

  اگرچه هنوز معلوم نیست که آقای قطب الدینی که تا تیرماه ۱۳۹۴ و در زمان توزیع خودروهای خارجی از مدیران شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان بوده، چرا آمار و اطلاعات غلط و گمراه کننده داده است اما صندوق ذخیره فرهنگیان، پیگیری و شکایت علیه هرگونه اتهام ناروا به موسسه و حفاظت از منافع ۹۰۰ هزار نفر از فرهنگیان عضو آن را حق قانونی خود می داند.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • لبو

   ما که با چندین کار فرعی هنوز پراید سواریم کدوم معلم خودرو خارجی سفارش داده !!!!!!!!!ای کلکها باز چی شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.