• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » توقف نماد یک شرکت صنعتی در آستانه بازگشایی در بورس
  کد خبر : 1927947

  توقف نماد یک شرکت صنعتی در آستانه بازگشایی در بورس

    به گزارش ایران ویج، هنگامی که یک شرکت در بورس اوراق بهادار بخواهد سرمایه خود را افزایش دهد باید تعدادی سهام جدید منتشر کند و به سهامداران بفروشد تا مبلغ مورد نیاز برای افزایش سرمایه را تأمین کند. که البته می بایست ابتدا کشف قیمت شود و ناظر بازار سهام ، این روند را…

  توقف نماد یک شرکت صنعتی

   

  به گزارش ایران ویج، هنگامی که یک شرکت در بورس اوراق بهادار بخواهد سرمایه خود را افزایش دهد باید تعدادی سهام جدید منتشر کند و به سهامداران بفروشد تا مبلغ مورد نیاز برای افزایش سرمایه را تأمین کند. که البته می بایست ابتدا کشف قیمت شود و ناظر بازار سهام ، این روند را تایید کند.

  بر این اساس طی این روند ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که بازار سهام این افزایش سرمایه شرکت را تایید نکند و اجازه معامله در بازار را ندهد ؛روز گذشته نیز یکی از شرکت های فعال در بورس بعد از افزایش سرمایه برای کشف قیمت آماده بازگشایی بود اما مورد تایید ناظر بازار بورس قرار نگرفت.

  به گفته برخی سهامداران ،معاملات این شرکت از نظر حجمی مناسب بوده به گونه ای که ٨میلیون و ١١٠ هزار سهم به ارزش ۶ میلیارد و ۵١٣ میلیون تومان بین بیش از ١٧٠٠ نفر خریدار و فروشنده جابه جا شده است ولذا از نظر بخشی از فعالان بازار این افزایش سرمایه می بایست مورد تایید قرار می گرفت.

  بر اساس این گزارش سازمان بورس در شرایط اینچنینی دلایلی از جمله عدم شفافیت اطلاعات شرکت و بالا بودن قیمت کشف شده را برای عدم تایید معامله عنوان می کند اما در این مورد خاص گفته می شود اطلاعات شرکت دو روز قبل از معامله بعداز تایید سازمان در سایت کدال منتشر شد و هیچ ابهامی در آن نبوده و قیمت کشف شده آن نیز نسبت به معاملات شرکت های قبلی مناسب است.

  حسین پناه جوان مدیر نظارت بر بورس در این رابطه به خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفت: این تصمیم بعد از بررسی های لازم به دو علت اتخاذ شد؛علت اول مربوط به شفاف سازی دیروز مدیرعامل شرکت مبنی بر عدم تغییر پیش بینی سود و تکرار عملکرد ۶ ماهه با همان تحقق ۳۰ درصدی سود ۲۸۳ ریالی بود. علت دوم هم ناشی از اراده برخی فعالان در رشد کاذب قیمت سهام و کسب منعفت نادرست بود.

  این مقام مسئول تاکید کرد: به همین دلیل و باتوجه به لزوم پیشگیری از ضرر و زیان های احتمالی سهامداران، تصمیم گرفته شد تا ضمن ابطال معاملات روز گذشته سهام این شرکت صنعتی، نماد آن متوقف شود این درحالی است که گروهی از فعالان بازار نیز ازاین تصمیم استقبال کردند.

  بر اساس این گزارش برخی فعالان معتقدند چنین رویدادهایی قبلا در برخی شرکت ها هم تکرار شده اما منجر به ابطال معاملات و توقف نماد نشده که این مقام مسئول این موضوع را تکذیب می کند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.