• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » دولت مکلف به بازنشستگی روستاییان ۷۰ ساله و پرداخت مستمری به آنان شد
  کد خبر : 1927608

  به‌منظور تامین نظر شورای نگهبان؛

  دولت مکلف به بازنشستگی روستاییان ۷۰ ساله و پرداخت مستمری به آنان شد

  نمایندگان دولت را مکلف به بازنشستگی روستاییانی که به سن ۷۰ سالگی رسیده‌اند از طریق صندوق بیمه روستایی و عشایر کرد. نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۵ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاح لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح ماده الحاقی ۴۴ با ۱۱۳…

  نمایندگان دولت را مکلف به بازنشستگی روستاییانی که به سن ۷۰ سالگی رسیده‌اند از طریق صندوق بیمه روستایی و عشایر کرد.

  ۳۹
  نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۵ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاح لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح ماده الحاقی ۴۴ با ۱۱۳ رأی موافق، ۴۸ مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر موافقت کردند.

  پیشنهاد غلامرضا کاتب که در کمیسیون بهداشت و درمان نیز مطرح شده است جایگزین ماده الحاقی ۴۴ لایحه مذکور شد.

  ماده واحده این پیشنهاد عبارت است از: دولت مکلف است کلیه بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را که به سن ۷۰ سالگی رسیده‌اند در صورت تقاضای آنان و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه به مدت ۱۰ سال به صندوق مذکور بازنشسته نموده و متناسب با سنوات حق بیمه پرداختی مستمری به آنان پرداخت نماید.

  تبصره یک- از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون تا ۵ سال، هر سال یک سال از سقف سن بازنشستگی کم خواهد شد و یک سال به سنوات بیمه پردازی افزوده می‌گردد.

  تبصره ۲- شرط سنی برای عضویت بیمه گذاران جدید این صندوق حداکثر ۵۰ سال تعیین می‌گردد.

  تبصره ۳- بار ناشی از اجرای این قانون از محل بند ب ماده ۷ قانون هدفمندکردن یارانه‌ها مصوب ۱۵/۱۰/۸۸ و ماده ۲۹ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مصوب ۲۵/۳/۸۸ و اصلاحات بعدی آن تامین می‌شود.

  نادر قاضی‌پور در مخالفت با پیشنهاد مذکور یادآور شد: سن مفید روستاییان کمتر از آن چیزی است که در این پیشنهاد مطرح شده لذا این موضوع عملیاتی نخواهد شد.

  مهرداد بائوج لاهوتی اما در موافقت با پیشنهاد مطرح شده گفت: راه دیگر برای برون رفت از این وضعیت وجود ندارد لذا از آن جائیکه این پیشنهاد موردنظر موافق شورای نگهبان در جلسات کمیسیون بهداشت و درمان قرار گرفته می‌تواند جایگزینی ماده الحاقی ۴۴ شده و از این رو عشایر و روستاییان از بلاتکلیفی بیرون خواهند آمد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.