• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » شمارش معکوس تا آوردگاه جهانی کاراته/روز نخست ایران و رقبا
  کد خبر : 1927572

  شمارش معکوس تا آوردگاه جهانی کاراته/روز نخست ایران و رقبا

    به گزارش ایران ویج؛ بیست و سومین دوره رقابت های جهانی کاراته از ساعاتی دیگر در لینز اتریش آغاز می شود و نمایندگان کشورمان برای کسب مدال جهانی به روی تاتامی قدم می گذارند. نگاهی به روز نخست و حریفان ملی پوشان ایران: کاتا انفرادی بانوان: مهسا افسانه کاتا رو شایسته کشورمان در روز…

  شمارش معکوس تا آوردگاه جهانی

   

  به گزارش ایران ویج؛ بیست و سومین دوره رقابت های جهانی کاراته از ساعاتی دیگر در لینز اتریش آغاز می شود و نمایندگان کشورمان برای کسب مدال جهانی به روی تاتامی قدم می گذارند.

  نگاهی به روز نخست و حریفان ملی پوشان ایران:

  کاتا انفرادی بانوان:

  مهسا افسانه کاتا رو شایسته کشورمان در روز نخست مسابقات، به عنوان اولین نماینده تیم ملی بانوان به روی تاتامی خواهد رفت.

  افسانه در دور نخست به مصاف « کره گرفین» از ولز خواهد رفت و در صورت پیروزی با برنده ماکائو و الجزایر دیدار می کند.

  در این رده اگرچه سندی اسکوردو فرانسوی به همراه ابلو مارتین از اسپانیا دارندگان مدال نقره و برنز دوره قبل مسابقات جهانی، نمایندگان کشورشان نیستند اما حضور ساندرا سانچز دارنده مدال طلای مسابقات اروپایی فرانسه در سال ۲۰۱۶ و طلای مسابقات جهانی کاراته وان ترکیه و مدیترانه در سال ۲۰۱۶ به همراه شیموزو کیو قهرمان جهان در رده جوانان ۲۰۱۱، رده زیر ۲۱ سال ۲۰۱۳ و رده بزگسالان ۲۰۱۴ نشان می دهد ژاپن و اسپانیا همچنان مصمم به تکرار عناوین خود هستند!

  یاسمین بلویل دارنده نشان برنز در سال ۲۰۱۴ از آلمان ، ویوانا بوتارو دارنده برنز مسابقات قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۶ از ایتالیا به همراه دلارا بوزان دارنده مدال برنز زیر ۲۱ سال جهان از ترکیه نیز در این رقابت ها به میدان خواهند رفت.

  در این رده ۶۵ کاتارو ثبت نام کردند.

  کاتا انفرادی مردان:

  جایی که فرید حقیقی پس از قرعه استراحت باید به دیدار «میشل دو پلیسزز» از آفریقای جنوبی برود.
  “ریو کیانا” از ژاپن، “ایلجا اسمورگانر” آلمانی و “آنتونیو دیاز” از ونزوئلا به ترتیب دارنده عنوان قهرمانی، نایب قهرمانی و برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۴ هستند که در این دوره نیز حضور یافتند. احمد زارستا دارنده طلا جهان در رده زیر ۲۱ سال از اندونزی و آرانگو ژوزف نیکولای از دومنیک دارنده مدال برنز زیر ۲۱ سال جهان از چهره های مطرح این رده هستند.

  ۷۴ کاراته کا رحاضرین این رده خواهند بود.

  وزن ۸۴+کیلوگرم:

  در این وزن سجاد گنج زاده اولین نماینده کومیته کشورمان است که به روی تاتمی خواهد رفت. وی در گام نخست «پیتر دیان» از ولز پیش رو دارد و در صورت پیروزی با برنده تونس و دانمارک دیدار خواهد کرد.

  “انیس ارکان” قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ ، “جاگوبا ویزوته اسپانیایی دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۴ به همراه گنج زاده که مدال نقره جهان را دارد قهرمانانی هستند که در این دوره هم به میدان خواهند رفت. ضمن اینکه اشرف اوچن از مراکش نیز که عنوان قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان را دارد به همراه اوکتاموف دیماش نایب قهرمانی جهان در رده زیر ۲۱ سال نیز از قزاقستان در سال ۲۰۱۵ و حمدی طارق دارنده طلای جوانان جهان در سال ۲۰۱۵ از عربستان نیز از دیگر چهره های سرشناس این وزن هستند.

  در این رده “قربانعلی آسیمان” دارنده مدال طلا کاراته وان آلمان ۲۰۱۶ جانشین “شاهین آتاموف” نایب قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۴ شده است.
  ۷۶ نفر در این وزن به روی تاتامی خواهند رفت.

  وزن ۸۴-کیلوگرم:

  “ذبیح اله پورشیب” در این وزن نماینده کشورمان است وی دور نخست به مصاف “سیان اوکانر” از ایرلند می رود و سپس با برنده الجزایر و پرتغال دیدار خواهد کرد، ذبیح اگر این دور هم برنده باشد به احتمال زیاد باید به مصاف ” ریتارو آراگا” نایب قهرمان ژاپنی جهان برود،آرگا در کاراته وان فرانسه، اتریش و آلمان ۲۰۱۶ نیز به مدال طلا رسیده است. این کاراته کای ژاپنی در گام نخست حریفی از بلغارستان را پیش رو دارد سپس با برنده دیدار مکزیک و بوسنی هرزگوین باید مبارزه کند.

  “گوگیتا آرخان” قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ از گرجستان، محمد الکتابی مصری و بتیچ نوا از آلمان دارندگان برنز جهان در سال ۲۰۱۴ به همراه “اوگار آکتاس” قهرمان زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۱۵ و قهرمان زیر ۲۱ سال و بزرگسالان اروپا در سال ۲۰۱۶ از ترکیه چهره های شاخص این وزن هستند.

  در این وزن ۷۸ کاراته کا به مصاف هم خواهند رفت.

  وزن ۶۸+کیلوگرم بانوان:

  در این وزن که ۵۹ کاراته کا حضور دارند” حمیده عباسعلی ” نایب قهرمان جهان نماینده کشورمان خواهد بود که در گام نخست با قرعه استراحت روبرو شده و در گام بعد به مصاف برنده دیدار دانمارک و صربستان خواهد رفت.

  آیومی یوکوسا از ژاپن و و لائورا گنزالز از اسپانیا دارندگان برنز جهانی در سال ۲۰۱۴ هستند که در این دوره نیز به میدان خواهند رفت.
  در این رده نماینده مصر سهیلا ابو اسماعیل است که جانشین شیما ابوالیازد قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شده است.

  وزن ۶۸-کیلوگرم بانوان :

  سمیرا ملکی پور در اولین دیدار باید به مصاف “نادا محمد” قهرمان زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۱۵ از مصر برود و سپس با برنده آفریقای جنوبی و الجزایر مصاف نماید.

  “الیزه اگر” قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ و نایب قهرمان زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۱۳ از فرانسه، برونستاد ژیته نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ از نروژ، آلیسا باچنگر دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۴ از کشور میزبان و ایرنا زارتسکا نایب قهرمان زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۱۵ از آذربایجان چهره های سرشناس این وزن هستند.

  ۵۶ نفر در این وزن حضور خواهند داشت.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.