• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , مطالب برگزیده سایت » پزشکان در کمپین «نه» به کارانه های نجومی شرکت کنند
  کد خبر : 1927292

  رئیس سازمان نظام پرستاری پیشنهاد داد؛

  پزشکان در کمپین «نه» به کارانه های نجومی شرکت کنند

  رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور در فراخوانی از جامعه پزشکی دعوت کرد در کمپین «نه به کارانه های نجومی» شرکت نمایند. دکتر علی محمد آدابی در این فراخوان آورده است: پزشکان عزیز این مرز و بوم از دیرباز مورد وثوق و اعتماد ملت بوده اند لیکن در سالهای اخیر دستهایی پلید و پشت پرده…

  رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور در فراخوانی از جامعه پزشکی دعوت کرد در کمپین «نه به کارانه های نجومی» شرکت نمایند.

  ۶۰
  دکتر علی محمد آدابی در این فراخوان آورده است: پزشکان عزیز این مرز و بوم از دیرباز مورد وثوق و اعتماد ملت بوده اند لیکن در سالهای اخیر دستهایی پلید و پشت پرده تلاش دارد تا با پیش انداختن این قشر خدوم و فداکار، ثروت و منابع عمومی متعلق به ملت را غارت و چپاول نماید و در پی این غارت تمام عیار با دستیابی به اهرم ثروت به تدریج کانون های قدرت و تصمیم گیری را نیز مصادره نماید و عملا کشور و مردم شریف آن را به سمت آپارتاید سوق دهد. جانمایی هدفمند برخی از افراد در کانون های قدرت و تصمیم گیری از قبیل مجلس و سازمان مدیریت و سازمان های نظارتی و حتی برخی ازدواج های مرموز و معنی دار! با خانواده های ذی نفوذ و تأثیر گذار، تنها بخشی از این سناریوی خطرناک می باشد.

  پزشکان عزیز:

  اقتصاد پایه تشکیل نهادهای بشری و مبنای آرمان های آن وسلامت جامعه در گرو حفظ تعادل اقتصادی بین لایه های مختلف آن است. چنانچه در اثر بی تدبیری عده ای، این تعادل در جامعه به هم بخورد، لاجرم بایستی منتظر طغیان های کوری باشیم که حد و مرزی نمی شناسد و امنیت جامعه را به طور جدی به خطر می اندازد. لازم به ذکر است ما در کشوری زندگی می کنیم که درآمد سرانه آن ۵هزار دلار است و لذا دریافتی ۴٠٠هزار دلاری پزشکان، طی طرح تحول نظام سلامت، هیچگونه توجیهی ندارد و با هیچ ایسم و منطق اقتصادی سازگاری نیست. این کار نه تنها اسلامی بلکه انسانی نیست!

  طرح تحول سلامت با شعار فریبنده کاهش پرداخت از جیب مردم و رسیدگی به وضع سلامت مناطق محروم آغاز شد لیکن در ادامه همه ما شاهد تفاوت فاحش دریافتی پزشکان قبل و بعد از اجرای این طرح ویرانگر در تمامی نقاط کشور اعم از پایتخت و کلان شهرها و…و دروغ بودن این ادعا هستیم. این در حالی است که حسب اصل واضح بهینگی پاراتو”هیچ پولی یا چیزی را در دنیای مادی نمی توان به کسی داد یا بخشید مگر آن که به همان میزان از فرد یا افرادی از جامعه کسر شده باشد” و بنده به ضرس قاطع به شما عرض می کنم که مبالغ پرداختی به پزشکان، بیش از طبقه متوسط، از طبقه محروم و فقیر جامعه کسر گردیده است؛ از جوانان برومندی که علیرغم داشتن نیروی کار و تمایل به ازدواج و تشکیل خانواده، به علت خروج ده ها هزار میلیارد تومان از چرخه تولید و اقتصاد کشور، درگیر یأس و ناامیدی و در معرض خطر اعتیاد و بزهکاری و سایر آسیب های اجتماعی هستند. اینها فرزندان وطن و آینده سازان واقعی این مرز و بوم هستند که به درایت ما و شما دل بسته اند!

  در اینجا ضمن احترام به مقام شامخ شما پزشکان عزیز از تمام شما بزرگواران استدعا دارم جهت نجات نظام اقتصادی کشور از وضع فعلی و خروج بیمه ها از این وضعیت بدهکاری ونابسامانی و به قصد تعالی میهن اسلامی، فارغ از هر کیش و مذهبی که دارید به ندای این برادر کوچکتان پاسخ دهید و با «نه قاطع به دریافتی های نجومی و ناروا» و حتی عودت مبالغی که به ناروا پرداخت گردیده است، به این کمپین بپیوندید و دین خود را به جامعه و مردم میهن اسلامی ادا فرمایید. اندیشه والایتان را می ستایم و بر دستان پر مهرتان بوسه می زنم و بر این بوسه افتخار می کنم.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.