• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » ۶۰ درصد بدهی نفتی هند به ایران تسویه شد
  کد خبر : 1927143

  ۶۰ درصد بدهی نفتی هند به ایران تسویه شد

  رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و هند گفت: رقم دقیق بدهی نفتی هند به ایران هیچ‌وقت اعلام نشده، اما بر اساس اطلاعات موجود بیش از ۶۰ درصد آن تا به امروز پرداخت شده است. ابراهیم جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش بازرگانی خبرگزاری ایران ویج اظهار کرد: بر اساس توافق انجام‌شده با هندوستان این کشور…

  ۱۳۹۴۰۳۲۷۱۲۵۸۰۲۲۸۶۵۵۱۲۷۳۴

  رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و هند گفت: رقم دقیق بدهی نفتی هند به ایران هیچ‌وقت اعلام نشده، اما بر اساس اطلاعات موجود بیش از ۶۰ درصد آن تا به امروز پرداخت شده است.

  ابراهیم جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش بازرگانی خبرگزاری ایران ویج اظهار کرد: بر اساس توافق انجام‌شده با هندوستان این کشور برای باز پس دادن پول نفت ایران که پیش از لغو تحریم ها به این کشور فروخته شده بود، در حال عمل به توافق انجام‌شده است.

  وی افزود: نفت و میعانات گازی نیز که اکنون به هندوستان صادر می‌شود  این کشور به شکلی مرتب پول آن را پرداخت می‌کند.

  رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و هند ادامه داد: از طلب قبلی هندوستان به ایران  ۶۰درصد آن پرداخت شده  و به تازگی نیز توافق شده است که این کشور مابقی پول ایران را از طریق یک بانک آلمانی پرداخت کند.

  وی در خصوص مبلغ دقیق بدهی هندوستان به ایران بابت فروش نفت گفت: مبلغ دقیق این موضوع را نمی‌شود اعلام کرد زیرا این مبلغ هیچ‌وقت اعلام نشده  اما بر اساس اطلاعات ما بیشتر از ۶۰ درصد آن پرداخت شده است.

  جمیلی با بیان اینکه هندوستان در زمان تحریم‌ها همکاری‌های خوبی با ایران داشته است افزود: به نظر من هندوستان بدقولی نکرده‌است زیرا در حال حاضر کشورهای زیادی هستند که هیچ‌وقت پول ایران را نپرداخته‌اند، اما هیچ حساسیتی نیز روی آنها نیست و نباید روی هند حساسیت داشته باشیم.

  وی تأکید کرد: هر کسی با ایران تجارت کند پول خوبی نصیب آنها می‌شود و هندوستان نیز در همکاری با ایران سود خوبی نصیب خود کرده و وجود روابط تجاری با ایران به نفع منافع ملی آنها است. سیاست گذاران هندی همواره نظر خوبی به ایران داشته‌اند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.