• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » واردات ایران از چین در ۹ ماه اخیر چند میلیارد دلار بود؟
  کد خبر : 1927026

  واردات ایران از چین در ۹ ماه اخیر چند میلیارد دلار بود؟

  صادرات چین به ایران در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی با افت ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۱۱.۵ میلیارد دلار رسید. گمرک چین اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و چین در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده…

  صادرات چین به ایران در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی با افت ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۱۱.۵ میلیارد دلار رسید.

  ۱۳
  گمرک چین اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و چین در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.
  مبادلات تجاری ایران و چین که در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۵ بالغ بر ۲۶.۶ میلیارد دلار اعلام شده بود در ژانویه تا سپتامبر سال جاری به ۲۲.۱۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.
  صادرات چین به ایران و واردات از ایران در این دوره افت قابل توجه داشته است.
  صادرات چین به ایران در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۶ با افت ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۱۱.۵۲ میلیارد دلار رسیده است. چین در ژانویه تا سپتامبر سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۳.۷ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
  واردات چین از ایران نیز افت زیادی داشته است. چین در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۲.۹ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم با افت ۱۸ درصدی در ژانویه تا سپتامبر امسال به ۱۰.۶ میلیارد دلار رسیده است.
  بر اساس این گزارش افت قیمت نفت باعث کاهش ارزش صادرات ایران به چین شده و در نتیجه، تراز تجاری ایران با این کشور منفی شده است. چین در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۹۲۰ هزار دلار کالای بیشتر به ایران فروخته است (نسبت به واردات از ایران).
  مبادلات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۱۵ با افت بیش از ۳۴ درصدی مواجه شد و به حدود ۳۴ میلیارد دلار رسید. مبادلات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۱۴ با رشد ۳۱درصدی مواجه شده و به رکورد ۵۱ میلیارد دلار رسیده بود.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.