• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مسافران خط 4 مترو از هوای آلوده و بوی فاضلاب کلافه شده اند
  کد خبر : 192693

  مسافران خط 4 مترو از هوای آلوده و بوی فاضلاب کلافه شده اند

  مسافران خط 4 مترو از هوای آلوده و بوی فاضلاب کلافه شده اندReviewed by Aryan on Dec 9Rating: به نقل از فارس، با گذشت بیش از یک سال از آغاز به کار خط 4 متروی تهران، اما بسیاری از ایستگاه‌های این خط با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند. اولین مشکلی که مسافران مترو هر روز مجبور…

  مسافران خط 4 مترو از هوای آلوده و بوی فاضلاب کلافه شده اندReviewed by Aryan on Dec 9Rating:

  به نقل از فارس، با گذشت بیش از یک سال از آغاز به کار خط 4 متروی تهران، اما بسیاری از ایستگاه‌های این خط با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند.

  اولین مشکلی که مسافران مترو هر روز مجبور هستند با آن دست‌وپنجه نرم کنند، بحث عدم نصب و سرویس‌دهی پله‌های برقی در ایستگاه‌های مترو است.

  علیرغم اینکه ایستگاه‌های خط 4 مترو یکی‌ پس از دیگری افتتاح می‌شوند اما برخی امکانات آنها مانند پله‌های برقی مدت‌ها بعد از افتتاح ایستگاه هم نصب و راه‌اندازی نمی‌شوند و اگر هم مورد استفاده قرار گیرند مانند ایستگاه نبرد به طور محدود سرویس‌دهی می‌کند.

  پله‌های برقی این ایستگاه که باید در 3 مسیر به مسافران خدمت‌رسانی کنند در حال حاضر غیر از یک مسیر که هنوز افتتاح نشده است، در مسیر‌های بعدی به طور محدود سرویس‌دهی می‌کنند تا جایی که پله‌های برقی که در ورودی ایستگاه قرار دارند، از حدود 2 هفته قبل نیمه‌فعال شده و از روز شنبه مسیر رفت و برگشت آن به طور کامل قطع شده است.

  به جز مشکل پله‌های برقی که مردم باید تا مدت‌ها منتظر سرویس‌دهی کامل آنها بمانند، مشکل سیستم تهویه و آلودگی هوا، مشکلی است که بیشتر، مردم را آزار می‌دهد.

  از چند ماه قبل به موازات عملیات عمرانی در برخی ایستگاه‌های خط 4، ایستگاه‌های مانند توحید و آزادی دچار آلودگی شدید در فضای داخلی ایستگاه شدند به طوری که دود غلیظی فضا را در بر می‌گرفت و معلوم نشد این آلودگی ناشی از عملیات عمرانی در حاشیه این ایستگاه‌ها بوده یا دلیل دیگری داشته است.

  مسافران مترو در این خط، چاره‌ای جز تحمل کردن اوضاع موجود نداشتند و البته مقداری از آلودگی موجود در فضای داخلی مترو کم شد اما هنوز بسیاری از ایستگاه‌های این خط از سیستم تهویه مناسب برخوردار نیستند و با وجود اینکه هوای بیرون ایستگاه‌ها سرد است اگر فاصله بین حرکت 2 قطار را در ایستگاه منتظر بمانید، بعید نیست که از گرما و سنگینی هوا عرق کنید.

  چند روزی است که مسافران خط 4 متروی تهران (مخصوصا از ایستگاه فردوسی به سمت شرق) شاهد پدیده‌ جدیدی در این مسیر هستند و آن هم چیزی نیست جز بوی نامطبوع فاضلابی که در فضا منتشر می‌شود و شدت آن باز هم در ایستگاه نبرد بیشتر از بقیه ایستگاه‌ها است.

  در روزهای اخیر متأسفانه این مشکل به مشکلات موجود خط ۴ متروی تهران اضافه شده است و هنوز معلوم نیست منشاء آن کجاست و چرا برای رفع آن اقدامی صورت نمی‌گیرد.

   خط پایان مشکلات خط 4 مترو کجاست؟/ مسافران کلافه از بوی فاضلاب

  فرشاد محمدی یکی از مسافران مترو به خبرنگار فارس گفت: معلوم نیست مشکلات این مسیر چه زمانی تمام می‌شود. این شهروند در ادامه گفت: مسئولان مترو فکر می‌کنند با وارد کردن قطار به خطوط تمام مشکلات حل و همه وظایفشان را انجام داده‌اند در صورتی که این خط فقط دارای قطار است که آن هم هر از گاهی با مشکل در رفت‌وآمد روبه‌رو است.

  محمدی گفت: تنفس در ایستگاه‌ها مخصوصا در هوای بسیار گرم و بسیار سرد به خاطر آلودگی هوا و سنگینی فضا سخت می‌شود. حالا هم که بوی ناخوشایند را باید تحمل کنیم.

  خانم نادری، مسافر میانسال مترو در این‌باره گفت: همیشه از مترو خط 4 استفاده نمی‌کنم اما وقتی وارد این خط می‌شوم گویا غم و غصه‌ سراغم می‌آید؛ بالا و پایین رفتن از پله‌های مترو هم به شدت اذیتم می‌کند.

  وی ادامه داد: معلوم نیست چرا برای برطرف کردن هوای بد مترو کاری نمی‌کنند؛ خدا را خوش نمی‌آید که مردم در گرما و سرما به مترو پناه آورند و آنجا هم اذیت شوند.

  مسئولان گاهی متروسواری کنند

   کیانی از مسافران دائمی مترو گفت: مسئولان مترو بعد از افتتاح ایستگاه‌ها، مترو را رها می‌کنند و تا زمانی که مشکلی پیش نیاید کاری با آن ندارند.

  وی ادامه داد: مسئولان فقط در زمان افتتاح ایستگاه‌های جدید از مترو آن استفاده می‌کنند و این در حالی است که در آن زمان نه از شلوغی داخل ایستگاه‌ها خبری هست و نه از ازدحام داخل قطار و آنها با خیال راحت سوار قطار می‌شوند و ایستگاه را افتتاح می‌کنند.

  کیانی گفت: خوب است مسئولان مترو یک‌بار هم که شد برای اینکه از نزدیک با مشکلات مترو در خط 4 آشنا شوند، در روزهای شلوغ سری به این ایستگاه‌ها بزنند و ببینند که آیا بالا و پایین رفتن از صدها پله، تنفس در هوای آلوده و له شدن زیر دست‌وپای دیگران قابل تحمل است یا خیر.

  صدایمان به گوش مسئولان نمی‌رسد

  یکی دیگر از مسافران وارد این بحث می‌شود و می‌گوید: نمی‌دانم چگونه باید صدای این اعتراضاتمان را به گوش مسئولان مترو برسانیم. مدت‌ها است پله‌های برقی ایستگاه نبرد از کار افتاده‌اند و هیچ‌کس جوابگوی علت آن نیست. به تازگی‌ هم که هوای داخل ایستگاه به شدت آلوده است.

  وی ادامه داد: با مسئولان داخل ایستگاه و حتی راهور قطارها هم صحبت کرده‌ایم اما آنها هم پاسخی جز اینکه در این مسائل مسئول نیستد و فقط یک کارمند جزء در مترو هستند، پاسخ دیگری به ما نداده‌اند. گویا اصلا صدای ما به مسئولان نمی‌رسد. ب

  وی فاضلاب نفس‌ها را به شماره می‌اندازد / شاید کنار چاه فاضلاب ایستاده‌ایم

  علی‌اکبر ملکی درباره بوی بدی که در این روزها در برخی ایستگاه‌های مترو به مشام می‌رسد گفت: این بوی بد در برخی از ایستگاه‌ها به مشام می‌رسد ولی خیلی کم است اما در ایستگاه نبرد شدیدتر است و انگار کنار چاه سرباز فاضلاب ایستاده‌ایم. به هر حال مردم می‌توانند تاحدودی مشکلات موجود در مترو را که بخشی از آن به خاطر کمبود بودجه است تحمل کنند اما قطعا این مشکلات نباید به جزء لاینفک سیستم مترو شود.

  خانم شریفی، کارمندی که هر روز از متروی نبرد استفاده می‌کند گفت: به تازگی بوی نامطبوعی در این ایستگاه به مشام می‌رسد و به قدری ناخوشایند است که احساس خواب‌آلودگی صبح زود را از سرمان می‌پراند.

  وی ادامه داد: معلوم نیست این بو ناشی از چیست ولی هرچی هست خیلی ناخوشایند و مدتی است که وجود دارد.

  این شهروند گفت: انگار این موضوع برای پرسنل آنجا هم عادی شده و مسئولان هم به روی خودشون نمی‌آورند تا فکری برای رفع این مشکل کنند.

  بوی فاضلاب به خاطر نشت لوله‌های فاضلاب و در حوزه شرکت آب و فاضلاب است

   علی‌محمد قلی‌ها مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره انتشار بوی فاضلاب در برخی از ایستگاه‌های مترو اظهار داشت: لوله‌های فاضلابی که از تونل‌های مترو عبور کرده در حوزه شرکت آب و فاضلاب است؛ این لوله‌ها گاهی دچار مشکل شده و با نشت فاضلاب از آنها بو متصاعد می‌شود.

  وی با بیان اینکه در همه جای شهر چنین مسئله‌ای وجود دارد، ادامه داد: به دلیل اینکه چنین مسئله‌ای در زیر زمین اتفاق می‌افتد بوی فاضلاب موجب آزار فردی نمی‌شود ولی در مترو به دلیل ترددی که وجود دارد این بو آزاردهنده می‌شود.

  مدیر عامل شرکت بهره‌بردای متروی تهران و حومه تصریح کرد: برای حل این مشکل با شرکت آب و فاضلاب هماهنگی‌های لازم به عمل آمده و آنها با استفاده از سیستم “بالن” مانع از نشت فاضلاب می‌شوند؛ ولی هرچند وقت یکبار که فاضلاب‌ها بیرون زده می‌شود تا مدتی بو در بخشی از مترو استشمام می‌شود.

  به گفته قلی‌ها، بوی فاضلاب در فضای مترو در زمان‌هایی که دمای هوای تغییر قابل توجهی دارد یعنی بسیار گرم و بسیار سرد می‌شود تشدید می‌شود.

   وی خاطرنشان کرد: بویی که متصاعد می‌شود مقطعی است و شرکت آب و فاضلاب نیز در جریان قرار دارد و مشکل را برطرف کرده‌‌اند.

   حال مسافران مترو باید منتظر بمانند که یا دمای هوا به‌گونه‌ای شود که نه خیلی سرد و نه خیلی گرم باشد یا اینکه مسئولان شرکت آب و فاضلاب این مشکل را حل کنند تا از شر این بوی ناخوشایند و آزاردهنده نجات یابند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.