• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » روز سرنوشت ساز تیم ملی نوجوانان در پنانگ
  کد خبر : 1926878

  روز سرنوشت ساز تیم ملی نوجوانان در پنانگ

    به گزارش ایران ویج؛ در روز پایانی رقابت ها ۳ نماینده کشورمان طبق برنامه ریزی به روی تخته می روند:علیرضا لطفی (ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح، دسته ۹۴ کیلوگرم)علی داوودی و محمدرضا روشنی (ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح، دسته ۹۴+ کیلوگرم) در گروه A دسته ۹۴ کیلوگرم، ۱۰ وزنه بردار با یکدیگر…

   تیم ملی نوجوانان در پنانگ

   

  به گزارش ایران ویج؛ در روز پایانی رقابت ها ۳ نماینده کشورمان طبق برنامه ریزی به روی تخته می روند:علیرضا لطفی (ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح، دسته ۹۴ کیلوگرم)علی داوودی و محمدرضا روشنی (ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح، دسته ۹۴+ کیلوگرم) در گروه A دسته ۹۴ کیلوگرم، ۱۰ وزنه بردار با یکدیگر رقابت می کنند که یکی از آنها ملی پوش ایلامی کشورمان، علیرضا لطفی است.

  با توجه به استارت لیست این وزن جدی ترین رقبای لطفی برای کسب مدال طلا ایراکلی چخیدزه از گرجستان و ایگور پوشمین از روسیه هستند. نماینده گرجستان ۳۳۰، لطفی ۳۲۲ و نماینده روسیه ۳۲۰ کیلوگرم را به عنوان رکورد ورودی اعلام کرده اند تا روی کاغذ شرایطی بهتر از دیگر وزنه برداران این وزن داشته باشند.

  ناگفته نماند لطفی در رقابت های قهرمانی نوجوانان کشور در حرکت یکضرب وزنه ۱۴۲ کیلویی را مهار کند و با ثبت رکورد ۱۷۰ کیلوگرم در حرکت دوضرب با مجموع ۳۱۲ کیلوگرم عنوان قهرمانی را به دست آورد.

  اما در فوق سنگین همه نگاه ها به قدرت نمایی ۲ وزنه بردار ایرانی و رقابت نزدیک آنها با دو نماینده کشور روسیه است. علی داوودی که در صدر استارت لیست جهانی قرار دارد، با رکورد ورودی ۳۶۰ کیلوگرم شانس نخست قهرمانی و کسب عنوان قویترین نوجوان رقابتهاست. داوودی در این راه باید با دیمیتری گرتسا، وزنه بردار نوجوان روسی ها رقابت کند که با رکورد ورودی ۳۵۰ کیلوگرم در مکان دوم استارت لیست قرار دارد.

  البته آخرین رکوردهای ثبت شده از علی داوودی به مراتب بیشتر از رکورد ورودی اوست. این وزنه بردار تهرانی در مسابقات قهرمانی کشور با مهر وزنه های ۱۷۷ کیلوگرم در یکضرب و ۲۰۵ کیلوگرم در دوضرب، ضمن جابجایی رکورد ایران با حدنصاب ۳۸۲ کیلوگرم قهرمان شد در همان مسابقات محمدرضا روشنی با رکورد مجموع ۳۳۹ کیلوگرم (۱۵۱ کیلوگرم در یکضرب و ۱۸۸ کیلوگرم در دوضرب) نایب قهرمان دسته فوق سنگین شد. روشنی در استارت لیست مسابقات جهانی با رکورد ورودی ۳۳۵ کیلوگرم در جایگاه سوم قرار دارد.

  رقابت برای سکوی جهانی

  تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان با کسب ۲ مدال نقره، ۲ برنز و ۲۵۹ امتیاز تیمی در حال حاضر در مکان هفتم رده بندی تیمی رقابت ها قرار دارد، اما این امیدواری وجود دارد که با عملکرد درخشان ۳ نماینده ای که فردا به روی تخته می روند، نوجوانان ایران بتوانند یکی از سکوی های اول تا سوم تیمی را از آن خود کنند.

  مدعیان اصلی قهرمانی روسیه است. روس ها هم مثل ایران در رقابتهای فردا ۳ نماینده دارند و فعلا ۲۸۸ امتیاز تیمی کسب کرده اند. لسهتانی ها هم در دو وزن آخر ۳ نمانده دارند و در حال حاضر با ۲۶۴ امتیاز تیمی، بین ایران و روسیه قرار دارند. به جمع مدعیان تیمی باید آمریکا را هم اضافه کرد. البته دو نماینده آمریکا در دسته ۹۴+ دقایقی پیش در گروه B وزنه زدند تا شانس این تیم برای ایستادن روی سکو کاهش یابد.

  دو تیم ترکیه و کلمبیا هم در روز پایانی نماینده ای ندارند تا برای قرار گرفتن روی سکوی تیمی نظاره گره مسابقات اوزان ۹۴ و ۹۴+ کیلوگرم باشند. ترکیه با ۴۳۷ امتیاز فعلا صدرنشین است و کلمبیا که با تیمی ۶ نفره در مسابقات شرکت کرده بود با ۴۰۸ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.