• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » خصوصی سازی امسال تمام نمی‌شود
  کد خبر : 1926688

  خصوصی سازی امسال تمام نمی‌شود

    رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: اگر با وجود تمام تلاش ها، واگذاریها در سالجاری تمام نشود، بدیهی است که مجلس شورای اسلامی یک سال دیگر فرصت را تمدید خواهد کرد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ایران ویج؛ پوری حسینی گفت: امیدواریم امسال تمام واگذاری های بنگاه ها به بخش خصوصی تمام شود و…

   ۰۰۹۳۰۴۰۵۳۳۳۵۷۰۷۴

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: اگر با وجود تمام تلاش ها، واگذاریها در سالجاری تمام نشود، بدیهی است که مجلس شورای اسلامی یک سال دیگر فرصت را تمدید خواهد کرد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ایران ویج؛ پوری حسینی گفت: امیدواریم امسال تمام واگذاری های بنگاه ها به بخش خصوصی تمام شود و اگر با وجود تمام تلاش های ما این امر محقق نشود و شرکتهایی باقی بمانند، بدیهی است که مجلس شورای اسلامی یک سال دیگر فرصت را تمدید خواهد کرد.
  رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: به موجب قانون اصل ۴۴ بنا شده بود که شرکتهای گروه یک واگذاریها تا سال ۸۹ و شرکتهای گروه ۲ نیز تا سال ۹۳ عرضه و واگذار شوند.
  وی در همین رابطه اضافه کرد: بعبارت دیگر قانونگذار برای خصوصی سازی انتهایی تعیین کرده بود که به موجب آن می بایست سال های ۸۹ و ۹۳ واگذاری تمام شرکتهای گروههای ۱و ۲ تمام می شدند و در گروه ۱ واگذاری ها سهم ۲۰ درصد دولت حفظ می شود.
  رئیس کل سازمان خصوصی سازی در ادامه آماده نبودن شرکتها جهت واگذاری، عدم کشش بازار و نیز شرایط خاص کشور را از جمله علل عمده و دخیل در عدم اتمام واگذاریها دانست.
  وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ از هر دو گروه ۱ و ۲ در لیست واگذاریها حضور دارد تصریح کرد: اگر تمام واگذاریها تا پایان امسال به اتمام نرسد تاریخ واگذاریها از سوی مجلس دوباره تمدید خواهد شد.
  پوری حسینی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا خلا خاصی در قانون اصل ۴۴ دیده می شود؟ اذعان کرد: بطور منصفانه یکی از قوانین محکم تصویب شده همین قانون اصل ۴۴ است که قانون نسبتا جامع و مانعی محسوب می شود.
  وی خاطرنشان کرد : به دلیل اینکه عملیات ما بسیار خاص و برای یک بار در عمر قابل تجربه است و نیز به دلیل پوشش بعضی حوادث و وقایع، قوانین بصورت موردی تکمیل می شود وگرنه بطور قطع خلا کلی در این مورد احساس نمی شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.