• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » غارت اموال یک میلیون فرهنگی در صندوق ذخیره فرهنگیان
  کد خبر : 1926203

  غارت اموال یک میلیون فرهنگی در صندوق ذخیره فرهنگیان

    به گزارش ایران ویج، امیر خجسته نماینده مردم همدان در صحن علنی مجلس اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین کشور در دنیا است و اثرگذاری بسیاری در جهان اسلام دارد. وی ادامه داد: آن چیزی که جمهوری اسلامی ایران را تهدید می‌کند و مردم ما نگران آن هستند و مقام معظم رهبری بر…

   صندوق ذخیره فرهنگیان

   

  به گزارش ایران ویج، امیر خجسته نماینده مردم همدان در صحن علنی مجلس اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین کشور در دنیا است و اثرگذاری بسیاری در جهان اسلام دارد.

  وی ادامه داد: آن چیزی که جمهوری اسلامی ایران را تهدید می‌کند و مردم ما نگران آن هستند و مقام معظم رهبری بر آن تأکیدات بسیاری داشتند بحث فساد، رشوه و تبانی است.

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی تصریح کرد: باید در رابطه با فساد عزم خود را جزم کنیم و به داد مردم برسیم سران مفاسد اقتصادی همانند اژدهای هشت سر در تمامی حوزه‌ها ریشه دواندند.

  خجسته تأکید کرد: اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری اثر داشت؟ آیا مجلس شورای اسلامی حق نظارت را به معنای واقعی انجام داده است؟

  وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور آسیب نخواهد دید اما آنچه که آسیب وارد خواهد کرد بحث فساد در داخل است که همانند موریانه ریشه‌های نظام را تهدید می‌کند.

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اضافه کرد: در ۳۶ سال گذشته قانونگذاری به نحو مطلوب و عالی انجام شد که ما اکنون بالای ۱۲ هزار قانون داریم اما آیا تعادل بین نظارت و قانونگذاری عملی شده است؟ خیر. نظارت وجود نداشته و مفاسد اقتصادی پدید آمد و ما نتوانستیم با قدرت با مفاسد اقتصادی برخورد کنیم.

  خجسته ادامه داد: در این دوره از مجلس به بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی ورود خوبی انجام شد و یأس و وحشت را در دل غارتگران انداخت.

  وی افزود: در صندوق ذخیره فرهنگیان ۹۰ درصد تسهیلات تنها به یک میلیون نفر اختصاص پیدا کرد و ۸ هزار میلیارد تومان سوء استفاده رخ داد و مدیریت فامیلی ایجاد شده بود که با ورود مجلس یکی پس از دیگری تعیین تکلیف شدند و امروز در دادگاه قصاص پس می‌دهند.

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: در بنیاد شهید که متعلق به پاک‌ترین انسان‌های روی زمین است در بانک دی سیستم‌های اقتصادی کوثر ۹۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری شد و صدها میلیارد تومان اختلاس صورت گرفت که مجلس با قدرت این ۹۰۰ میلیارد تومان را بازگرداند.

  وی تأکید کرد: بانک دی ۸ هزار میلیارد تومان وام داده است که صدها میلیارد تومان آن سوخته بود و با ورود مجلس بازگردانده شد همچنین ملک ۵ میلیاردی را ۵۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده بودند که امروز همه این مفاسد اقتصادی با ورود مجلس با دستگاه‌های قضایی محاکمه شدند.

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی با اشاره به نطق مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان فرمودند “از جمله مهمترین کارها مبارزه با فساد است و آن روز که بنده مسئله مبارزه با فساد را گفتم توقعم این بود که مجلس شورای اسلامی سینه سپر کند و جلو بیاید و در این میدان حرکت کند تا ما احتیاج نداشته باشیم دنبال کنیم اما متأسفانه این طور نشد، آنها نکردند شما بکنید”.

  خجسته گفت: این مجلس لبیک گویان به رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی حرکت خواهد کرد و ۲۰ دستگاه نظارتی کشور را بسیج خواهد کرد که ریشه فساد را در جمهوری اسلامی از بین ببرد همچنین ورود به مفاسد اقتصادی هزینه دارد و می‌بینیم که آنها دست به تخریب زده‌اند که انشاالله مفسدین اقتصادی را در میدان آزادی و دادگاه‌های محاکمه اعدام خواهیم کرد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.