• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » مجلس قوانین مربوط به شورای عالی آمایش سرزمین را اصلاح کرد
  کد خبر : 1926161

  مجلس قوانین مربوط به شورای عالی آمایش سرزمین را اصلاح کرد

    به گزارش ایران ویج: نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲ آبان ماه) در جریان رسیدگی به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح مواد ۳۴ و ۳۵ لایحه مذکور موافقت کردند. به موجب ماده ۳۴ ؛ شورای برنامه ریزی و توسعه استان در اجرای وظایف محوله و…

  قوانین مربوط به شورای عالی آمایش

   

  به گزارش ایران ویج:
  نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲ آبان ماه) در جریان رسیدگی به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح مواد ۳۴ و ۳۵ لایحه مذکور موافقت کردند.

  به موجب ماده ۳۴ ؛ شورای برنامه ریزی و توسعه استان در اجرای وظایف محوله و همچنین اجرای اختیارات تفویزی رئیس جمهور در امور برنامه و بودجه و در جهت هماهنگی و نظارت بر مدیریت سرمایه‌گذاری همه‌جانبه و پایدار استان پیگیری عدالت سرزمینی، تقویت تمرکز زدایی، افزایش اختیارات استان ها و تقویت نقش و جایگاه استان‌ها در راهبری و توسعه منطقه‌ای و تحقق اقتصاد مقاومتی با ترکیب اعضای مشخص شده در قانون می‌شود. آئین نامه اجرایی این ماده به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

  نمایندگان همچنین در ماده ۳۵ لایحه مذکور مقرر کردند که یکی از وظایف سازمان” شورای عالی آمایش سرزمین”، بررسی و نظارت بر اجرای نظام راهبردی توسعه سرزمین و تنظیم روابط ارکان و اجزای آن است. بر همین اساس، بررسی برنامه‌های اجرایی آمایش سرزمین و اسناد آمایش ملی، منطقه‌ای و استانی نیز از وظایف این شورای عالی خواهد بود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.