• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » تهران میزبان اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا
  کد خبر : 1926098

  در روزهای ۲۷ تا ۲۹ آبان ۹۵؛

  تهران میزبان اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا

  دبیر اجرایی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا، از برگزاری این کنفرانس در روزهای ۲۷ تا ۲۹ آبان ماه جاری در تهران خبر داد و گفت: شرکت در این رویداد علمی را برای اساتید، متخصصان این حوزه رایگان است. دکتر فرهاد سمیعی به رشد فزاینده ابتلا به سرطان در سنین مختلف اشاره کرد و گفت: این…

  دبیر اجرایی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا، از برگزاری این کنفرانس در روزهای ۲۷ تا ۲۹ آبان ماه جاری در تهران خبر داد و گفت: شرکت در این رویداد علمی را برای اساتید، متخصصان این حوزه رایگان است.

  ۸
  دکتر فرهاد سمیعی به رشد فزاینده ابتلا به سرطان در سنین مختلف اشاره کرد و گفت: این بیماری یکی از دلایل اصلی مرگ ومیر در کشورهای مختلف است و از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان بحران خاموش جامعه بشری عنوان شده است.

  وی افزود: آلودگی های صنعتی و محیطی «هوا، آب و غذا» روند بروز سرطان را در کشورهای در حال توسعه تشدید کرده و بار سنگین فزاینده هزینه های درمانی را بر دولت ها و خانواده ها در این کشورها تحمیل کرده است.

  دبیر اجرایی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا به برنامه جامع ملی کنترل سرطان اشاره کرد و گفت: سازمان ملل به کشورهای عضو توصیه می کند که با تنظیم این بر نامه به ابعاد مختلف پیشگیری، تشخیص، درمان و طب تسکینی موثر در سرطان های مختلف بپردازند.

  سمیعی خاطرنشان کرد: در ایران نیز اساتید علمی و مسئولان ذیربط با توجه به آمار نگران کننده رشد فزاینده این معضل، در تلاشند تا اقدامات همه جانبه موثری در این زمینه ساماندهی کنند.

  عضو هیات مدیره انجمن علمی سرطان ایران اظهارداشت : این انجمن برای ارتقای امور آموزشی، پژوهشی، درمانی و برخورد صحیح با این معضل فزاینده زندگی صنعتی و همچنین جهت کمک به پیشبرد برنامه جامع سرطان، برنامه های علمی همچون این کنفرانس را در دست اجرا دارد.

  سمیعی گفت: در این کنفرانس سه روزه جنبه های مختلف و دستاوردهای جدید پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان به بحث و بررسی گذاشته می شود. وی در خصوص محورهای این کنفرانس نیز اظهار داشت: جنبه های سلولی و مولکولی سرطان، تصویربرداری و مداخلات تهاجمی در سرطان، داروسازی بالینی در مباحث سرطان، بدخیمی های خونی، جراحی سرطان، تومورهای توپر، دیدگاه های روانشناختی در سرطان از جمله موضوعات مورد بحث در این کنفرانس است.

  به گفته وی، علاوه بر اساتید و متخصصان داخلی، صاحبنظرانی از ۱۵ کشور ازجمله کانادا، اتریش، آمریکا، فرانسه، انگلیس، ترکیه، عراق، مصر و کشورهای همسایه در این کنفرانس حضور دارند.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.