• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار تغییر نکرد
  کد خبر : 1926081

  با موافقت نمایندگان؛

  ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار تغییر نکرد

  نمایندگان با تغییر ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار مخالفت کردند.  نمایندگان در صحن علنی امروز یکشنبه ۲ آبان ماه در جریان رسیدگی به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور که از سوی شورای نگهبان برخی مواد آن اعاده شده بود مواد ۱۹ و ۲۱ را مورد بررسی و تصویب قرار دادند. براساس ماده ۲۱…

  نمایندگان با تغییر ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار مخالفت کردند.
  ۲

   نمایندگان در صحن علنی امروز یکشنبه ۲ آبان ماه در جریان رسیدگی به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور که از سوی شورای نگهبان برخی مواد آن اعاده شده بود مواد ۱۹ و ۲۱ را مورد بررسی و تصویب قرار دادند.

  براساس ماده ۲۱ این لایحه ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار اصلاح شده بود که بر این اساس شورای نگهبان با ماده ۱۹ به دلیل تناقض با اصل ۶۰ ایراد گرفته بود.

  ماده ۱۹ تصریح می‌کند: سقف سهم مشارکت طرف خارجی از تأسیس بانک ایرانی با رعایت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مصوب ۲۵ خردادماه سال ۱۳۸۹ و اصلاحات بعدی آن با پیشنهاد بانک مرکزی با تصویب شورای پول و اعتبار تعیین می‌‌شود.

  بر این اساس نمایندگان بعد از تصویب حذف اصلاح ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار با حذف ماده ۱۹ مخالفت کردند و در ادامه رأی به ابقای این ماده دادند.

  لاریجانی رئیس مجلس در این رابطه بیان داشت: با ابقای ماده ۱۹ و حذف ماده ۲۱ منع قانونی آن برطرف شده و دیگر موردی برای ایراد شورای نگهبان باقی نمی‌ماند.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.