• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » ۴ طرح راداری و ناوبری وزارت دفاع در صنایع الکترونیک شیراز افتتاح شد
  کد خبر : 1925955

  ۴ طرح راداری و ناوبری وزارت دفاع در صنایع الکترونیک شیراز افتتاح شد

    به گزارش ایران ویج؛ سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاح ۴ طرح راداری و ناوبری از خانواده سامانه‌های ناوبری هوایی در شیراز گفت: این طرح ها شامل دو سامانه رادار معراج چهار و مطلع ال فجر ۳، و دو سامانه dme و سامانه سطح سنج راداری در خانواده…

  4 طرح راداری و ناوبری وزارت دفاع

   

  به گزارش ایران ویج؛ سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاح ۴ طرح راداری و ناوبری از خانواده سامانه‌های ناوبری هوایی در شیراز گفت: این طرح ها شامل دو سامانه رادار معراج چهار و مطلع ال فجر ۳، و دو سامانه dme و سامانه سطح سنج راداری در خانواده سامانه های ناوبری هوایی است.

  دهقان افزود: سامانه رادار معراج ۴، دارای قابلیت کنترل، هشدار اولیه ، مراقبت هوایی برد بلند، زمین پایه و ردگیری سه بعدی است.

  وی افزود: این سامانه مجهز به تکنیک های روز ضد جنگ الکترونیک است و قابلیت آشکار سازی و ردگیری ۲۰۰ هدف را دارد و مجهز به اتاق کنترل فرماندهی است.

  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: رادار مطلع فجر ۳، سامانه دیگری است که امروز افتتاح شد و این رادار قابلیت مراقبت هوایی برای کشف و شناسایی اهداف دو بعدی و برد ۵۰۰ کیلومتر را دارد.

  دهقان افزود: سامانه dme یک سامانه کمک ناوبری رادیویی است که در فرودگاه های غیر نظامی استفاده می شود که برای تماس ایستگاه زمینی با کابین خلبان ساخته شده است.

  وی افزود: سامانه سطح سنج راداری، نیز سامانه ای است که با استفاده از فناوری های موج میلیمتری، میزان سطح مایعات را در مخازن مورد استفاده در پالایشگاه و صنایع پتروشیمی محاسبه می کند و دقت اندازی گیری این سامانه بین یک تا پنج میلیمتر است.

  سردار دهقان تاکید کرد: این محصول پیش از این از خارج از کشور وارد می‌شد که اکنون با تلاش متخصصان داخلی، کاملا بومی سازی شده است. این سامانه از نظر کیفیت، دقت و قیمت با جدیدترین محصولات جهانی رقابت می کند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.