• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , دانشگاه » دلیل نبود برخی از موسسات غیرانتفاعی در لیست سطح بندی چیست؟
  کد خبر : 1925945

  اخطار وزارت علوم به سطح چهارمی ها؛

  دلیل نبود برخی از موسسات غیرانتفاعی در لیست سطح بندی چیست؟

  رییس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی درباره حذف نام برخی از موسسات خود در لیست دوره دوم سطح بندی توضیحاتی را ارائه کرد. علی آهون منش رییس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی با اشاره به دوره اول سطح بندی گفت: در آن دوره ۳۵۸ موسسه در سطوح یک تا پنج دسته بندی شدند و به…

  رییس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی درباره حذف نام برخی از موسسات خود در لیست دوره دوم سطح بندی توضیحاتی را ارائه کرد.
  ۴۳
  علی آهون منش رییس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی با اشاره به دوره اول سطح بندی گفت: در آن دوره ۳۵۸ موسسه در سطوح یک تا پنج دسته بندی شدند و به آنها برای تثبیت یا ارتقای جایگاه خود با ارائه مدارک قابل قبول، مهلت (حدود دوترم) داده شد.

  وی افزود: در دوره دوم سطح بندی اعلام شده از بین ۳۵۸ موسسه تنها ۲۶۹ موسسه و دانشگاه غیرانتفاعی حضور داشتند که این نشان از حذف برخی از آنها در فهرست سطح بندی است.

  رییس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی با اشاره به اینکه اعلام نام اشخاص موسس موسسات حذف شده ممکن است به اعتبار آنها لطمه بزند، بیان کرد: دلایل مختلفی از جمله پیروی از دستورات و استانداردهای وزارت علوم، نداشتن امکانات مناسب و اختلافاتموجود بین اعضای هیات موسس در تعطیلی یا صفر شدن ظرفیت موسسات دخیل بوده است.

  به گفته وی، موسسات تعطیل شده یا با ظرفیت صفر لزوما دیگر در دوره دوم سطح بندی با ۴ دسته، شرکت داده نشدند.

  آهون منش با اشاره به ۴ سطح اعلام شده، اظهار داشت: تمام موسسات و دانشگاههای سطح اول ضمن حمایت می توانند توسعه پیدا کنند، سطح دوم حمایت نمی شوند اما می توانند توسعه پیدا کنند، برای سطح سوم امکان حمایت و توسعه وجود ندارد و باید برای ارتقای جایگاه خود تلاش کنند، سطح چهارم هم درصورتی که ظرف مدت شش ماه نتوانند به کیفیت و استانداردهای لازم برسند تعطیل می شوند.

  وی یادآور شد: اگر سطح بندی فقط شامل موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی باشد بخش خصوصی را نابود می کند لذا باید تمام دانشگاههای دولتی و غیردولتی را دربرگیرد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.