• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , تئاتر و سینما , فرهنگی و هنری » روایت اسیری انسان‌ها به روزمرگی در «پشت شیشه‌ها»
  کد خبر : 1925876

  روایت اسیری انسان‌ها به روزمرگی در «پشت شیشه‌ها»

    فرهاد طوفان کارگردان نمایش «پشت شیشه‌ها» در خصوص نمایش خود گفت: روایت دو عروسکی است که در یک مغازه عروسک فروشی بعد از رفتن صاحب مغازه شروع به حرکت می‌کنند و تمام روزهایشان مثل صاحب مغازه‌شان تکراری شده است. وی درباره انتخاب این نمایشنامه از محمد چرمشیر عنوان کرد: بچه های گروه خیلی اصرار…

  روایت اسیری انسان‌ها

   

  فرهاد طوفان کارگردان نمایش «پشت شیشه‌ها» در خصوص نمایش خود گفت: روایت دو عروسکی است که در یک مغازه عروسک فروشی بعد از رفتن صاحب مغازه شروع به حرکت می‌کنند و تمام روزهایشان مثل صاحب مغازه‌شان تکراری شده است.

  وی درباره انتخاب این نمایشنامه از محمد چرمشیر عنوان کرد: بچه های گروه خیلی اصرار داشتند که این متن را بخوانم و کارگردانی کنم تا آنها هم بازیگرانش باشند. بعد از خواندن نمایشنامه، واقعا خوشم آمد.

  طوفان ادامه داد: از طرفی زندگی ما انسان‌ها هم امروزه با ماشینی‌شدنش تفکر و تخیل را از بین برده و اسیر تکرار شده‌ایم که این نمایش با مسائل امروز مطابقت داشت.

  وی درباره شیوه اجرایی نمایش خود عنوان کرد: در این اثر از فاصله‌گذاری برشت استفاده کرده‌ایم اما نمی‌توان گفت صرفا نمایش این سبک را دنبال می کند. از طرفی در طراحی صحنه از نمادها استفاده کرده ایم که در جای خود انتخاب درستی بوده است.

  طوفان با بیان اینکه تئاتر می‌بایست به مشکلات و معضلات اجتماعی بپردازد، عنوان کرد: امروزه تئاتر به مسائل اجتماعی می‌پردازد که هدف خود تئاتر هم همین موضوع است. امروز شاهد هرچه پررنگ‌تر شدن آن هستیم. در این نمایش هم به معضل دچار شدن انسان‌ها به روزمرگی و ماشینی شدن زندگی‌شان می‌پردازیم.

  طوفان در خصوص اجرای خود در تماشاخانه سه نقطه گفت: تنها سالن نمایشی که با اجرای این نمایش هماهنگی داشت، سالن چهارسو و تماشاخانه سه نقطه بود که با توجه به پر بودن چهارسو، سه نقطه را برای اجرا انتخاب کردیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.