• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » نگرانی از ابتلا دانش آموزان به انواع انحرافات و دردهای ستون فقرات
  کد خبر : 1925816

  رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران:

  نگرانی از ابتلا دانش آموزان به انواع انحرافات و دردهای ستون فقرات

  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه نبایستی دانش آموزان مجبور شوند، روزانه حجم زیادی از کتاب و دفتر را با خود حمل کنند، گفت: این مساله موجب ابتلا دانش آموزان به انواع انحرافات و دردهای ستون فقرات و مفاصل شده و نگران کننده است. رحمت اله حافظی…

  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه نبایستی دانش آموزان مجبور شوند، روزانه حجم زیادی از کتاب و دفتر را با خود حمل کنند، گفت: این مساله موجب ابتلا دانش آموزان به انواع انحرافات و دردهای ستون فقرات و مفاصل شده و نگران کننده است.

  ۷۲
  رحمت اله حافظی روز گذشته در چهارمین سمینار کشوری بیماری‌های اسکلتی و عضلانی که به اهتمام دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری برگزار شد، با تاکید بر ضرورت پیشگیری در این بیماری‌ها، اظهار داشت: برنامه‌های پیشگیری می‌بایست مبتنی بر آموزش جمعیت و جامعه صورت گیرد و با توجه به اینکه بیمارهای اسکلتی و عضلانی اقشار مختلف و سنین مختلف جامعه را مبتلا می‌کند لازم است که انجمن‌های علمی طب فیزیکی، فیزیوتراپی، کاردرمانی و ارتوپدی فنی در قالب مکاتباتی اصلاح نظام آموزشی را از وزیر آموزش و پرورش مطالبه کنند.
  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران،‌ همچنین تصریح کرد:‌ نبایستی دانش آموزان مجبور شوند، روزانه حجم زیادی از کتاب و دفتر را با خود حمل کنند و نهایتا با انواع انحرافات و دردهای ستون فقرات و مفاصل مواجه شوند. اگر سیستم آموزشی ما مبتنی بر نرم افزار و فضای اینترنتی باشد، بسیاری از این مشکلات مرتفع خواهد شد.
  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه از مدیران ارشد آموزش و پرورش نبایستی انتظار داشته باشیم که به این مسایل اشراف داشته باشند، ادامه داد: انجمن‌های علمی و تخصصی هستند که به این عوارض آگاهی داشته و بایستی مطالبه کننده باشند.
  حافظی با بیان اینکه موضوع دیگری که در کنترل عوارض اسکلتی عضلانی می‌تواند کمک کننده باشد، اجرای برنامه های آموزشی پیشگیری مبتنی بر جامعه است، گفت: از انجمن های علمی مرتبط دعوت می‌شود در قالب فعالیت مشترک و با ارائه پیش نویس و برنامه مشخصی از ظرفیت ها و فضاهای فرهنگسراها و خانه های سلامت متعلق به مدیریت شهری استفاده کنند. این فرصت پیش از این توسط موسسه سرطان پستان تهران و اخیرا توسط متخصصین مرکز قلب تهران شناسایی شده و معبر بسیار مناسبی جهت ارتباط متخصصین و گروه‌های پزشکی با جامعه و اقشار مختلف مردم به شمار می‌آید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.