• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » پاسخ شهرداری تهران به ادعای اخیر حافظی مبنی بر واگذاری زمین به یک خیریه
  کد خبر : 1925804

  پاسخ شهرداری تهران به ادعای اخیر حافظی مبنی بر واگذاری زمین به یک خیریه

  پیرو مطلب منتشر شده از سوی رحمت ا… حافظی، عضو شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر واگذاری زمینی در منطقه ۲۲ به یک خیریه، از سوی دفتر شهردار تهران بیانیه‌ای منتشر شد.  متن بیانیه دفتر شهردار پایتخت به شهر زیر است: پیرو مطلب منتشر شده توسط رحمت الله حافظی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، مبنی…

  پیرو مطلب منتشر شده از سوی رحمت ا… حافظی، عضو شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر واگذاری زمینی در منطقه ۲۲ به یک خیریه، از سوی دفتر شهردار تهران بیانیه‌ای منتشر شد.

  ۶۴
   متن بیانیه دفتر شهردار پایتخت به شهر زیر است:
  پیرو مطلب منتشر شده توسط رحمت الله حافظی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، مبنی بر واگذاری زمینی در منطقه ۲۲ به یک خیریه، لازم است نکات زیر یادآوری شود:
  ۱- این زمین در طرح تفصیلی جدید از ابتدا برای فعالیت های خدماتی- درمانی (امور عام المنفعه) در نظر گرفته شده است. به همین ترتیب خیریه امام رضا(ع) با پیشنهاد پروفسور سمیعی، به منظور استفاده از دانش و تجربه ایشان برای احداث بزرگترین مرکز تحقیقاتی و درمانی مغز و اعصاب جهان، این زمین با کاربری خدماتی و درمانی را به نرخ کارشناسی روز از شهرداری تهران خریداری کرده است و فرآیند ساخت این مرکز تحت نظارت پروفسور سمیعی هم اینک در مراحل انتهایی قرار دارد.
  ۲- زهراسادات مشیر (همسر شهردار تهران)، یکی از اعضای نه گانه هیأت امنا هستند و امتیاز مالکیت این بیمارستان و اموال این مؤسسه متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی نیست و کاملاً وقف عام است.
  ۳- اعضای محترم شورای شهر تهران، به دلیل منحصر به فرد بودن این پروژه و ابعاد فرامنطقه ای آن، از ابتدا در جریان اتفاقات و روند پیشرفت آن بوده اند؛ و مصوبات متعددی جهت پیشرفت این پروژه ممتاز درمانی کشور داشته اند.
  ۴- یکی از دلایل اصلی تأسیس این مرکز مجهز و روزآمد، ارائه خدمت به بیماران اعصاب و روان و قطع نخاعی کشورمان است که در شرایط فعلی ناگزیر از صرف هزینه های کلان درمانی و در موارد بسیاری، سفر به خارج از کشور برای درمان هستند. روشن و بدیهی است که این حرکت، که با همت مردم خیّر ایران اسلامی صورت می پذیرد، از مصادیق خدمت به آرمانهای شهداست.
  همچنین محسن پیرهادی در صفحه اینستاگرام خود این چنین نوشت: آنچه آقای حافظی در توئیت آخر خود به آن اشاره کرده اند زمینی است که برای ساخت بیمارستان پروفسور سمیعی که افتخار هر ایرانی است و البته خیریه و وقف عام است اختصاص یافته و آقای قالیباف صرفا فراهم کننده تسهیلات آن برای ایجاد این بیمارستان بزرگ بوده است و خود کمترین سهمی در آن ندارد.
  نکته مهم دیگر اینکه کمک به بیمارستان مغز و اعصاب خیریه امام رضا مصوبه شورای شهر دارد، همانطور که کمک به مرکز تحقیقات، پیشگیری و درمان سرطان با مسئولیت خانم فاطمه هاشمی رفسنجانی نیز مصوبه شورای شهری را دارد که بنده و برخی اصولگرایانی که با خانواده آقای هاشمی اختلاف نظر سیاسی هم داریم به آن رأی دادیم و بنده نیز به عنوان موافق، دفاع کردم. سیاسی کردن بحث های اینچنینی که با سلامت و زندگی مردم ارتباط مستقیم خواهد داشت نه دنیا دارد نه آخرت.
  پیرهادی در ادامه نوشت: حدود یکسال است که ائتلافی نانوشته بین آقای رحمت الله حافظی و اصلاح طلبان تندرو برای تخریب محمدباقر قالیباف به وجود آمده است. باتوجه به شناخت چند ساله ای که از ایشان پیدا کرده ام می توانم دلیل شاذ گویی های او را این بدانم که او می کوشد با ژست های آنچنانی بحث هایی غیر منصفانه و غیر کارشناسی را با پوسته ای به ظاهر زیبا در شورای شهر مطرح کند.
  یقین دارم آقای حافظی بهتر از هرکسی از حقیقت آگاهی دارد اما متاسفانه گرفتار بازی های سیاسی شده و ترجیح میدهد در جهت موافق نسیم برخی رسانه های خاص حرکت کند. امیدوارم ایشان بتوانند بین مسائل صرفا سیاسی با مسائل اجتماعی تفکیک مناسبی قائل شوند تا منافع مردم لطمه نخورد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.