• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , روانشناسی » به جای استفاده از قرص‌های لاغری ذهن خود را تربیت کنید
  کد خبر : 1925746

  یک روانشناس:

  به جای استفاده از قرص‌های لاغری ذهن خود را تربیت کنید

  یک روانشناس و پژوهشگر علوم رفتاری در تغذیه می‌گوید: به جای استفاده از قرص‌های لاغری ذهن خود را تربیت کنید. امیر آرام اظهار داشت: بر اساس تحقیقات میدانی “واشنگتن پست” از هر ۲۰۰ نفر که از طریق قرص و رژیم های سخت غذایی تصمیم به لاغری می گیرند، تنها ۱۰ نفر موفق به کاهش وزن…

  یک روانشناس و پژوهشگر علوم رفتاری در تغذیه می‌گوید: به جای استفاده از قرص‌های لاغری ذهن خود را تربیت کنید.

  ۵۰
  امیر آرام اظهار داشت: بر اساس تحقیقات میدانی “واشنگتن پست” از هر ۲۰۰ نفر که از طریق قرص و رژیم های سخت غذایی تصمیم به لاغری می گیرند، تنها ۱۰ نفر موفق به کاهش وزن می شوند و از این تعداد فقط یک نفر به لاغری پایدار می رسد، درحالی که روشهای نوین کاهش وزن بر تربیت ذهن تاکید می کنند.

  وی تصریح کرد: چربی اندوزی نتیجه جنگ با طبیعت بدن و بی توجهی به سیگنال های گرسنگی جسمی است، بدین ترتیب که اگر به جای پاسخگویی به نیازهای غذایی به آن بی توجه باشیم، طبیعت هوشمند بدن آن را به عنوان یک تهدید قلمداد می کند و برای بقاء به شدت به دنبال جذب انرژی است و با اولین غذای هرچند کم، اقدام به جذب کالری بصورت سلول های چربی کلیگوژن می کند.

  این روانشناس ادامه داد: ذهن انسان می‌تواند، منشا رقم‌‌خوردن اتفاقات عظیمی باشد که قابلیت تغییر در برخی عادت های غلط را دارد؛ از آنجایی که بدن از طریق ذهن انسان قابل کنترل است می توان با تربیت ذهن بر تغذیه و عادت های غلط غذایی فائق آمد.

  وی با اشاره به اینکه بسیاری اضافه وزن ها ریشه در پرخوری هیجانی دارد، افزود: پرخوری هیجانی به دلیل گرسنگی و نیاز بدن به انرژی نیست بلکه این پدیده نوعی پناه آوردن به غذا برای کسب آرامش است به همین دلیل هنگام احساس خستگی، تنهایی، خشم، ناامیدی، افسردگی، عصبانیت و یا ناآرامی نباید به غذا خوردن پناه آورد.

  وی که در طول پنج سال اخیر تحقیقات میدانی را پیرامون رابطه روحیات افراد در تغذیه مورد مطالعه قرار داده است افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، ۷۵ درصد از پرخوری های خارج از کنترل، نوعی پاسخ به واکنش های هیجانی روان انسان است.

  آرام ادامه داد: پیش از هر کاری باید ذهن خود را برای لاغر شدن و کاهش وزن آموزش داد، اگر ذهن، سالم زیستن و سالم غذا خوردن را بیاموزد و سلامتی به ملکه ذهن تبدیل شود، آنگاه محال است که ذهن دربرابر خوشمزه‌ترین غذاها نیز وسوسه شود، زیرا جنبه عقلانی مغز مانع از آن می‌شود که فرد به خود آسیب برساند همانطور که اکنون مغز و ذهن به طور ناخودآگاه مانع از آن می‌شود فرد، یک وعده غذایی که از فاسد بودن آن آگاه هستید را بخورد.

  وی در پایان تأکید کرد: در واقع کاهش وزن و لاغر شدن با تغییر روانی شروع می‌شود، تغییری که سپس دامنه‌اش به ایجاد تغییر در عادات غذایی و سبک زندگی هم کشانده می‌شود و این درحالی است که قرص های لاغری و رژیم های سخت نه تنها کمکی به کاهش وزن نمی کند بلکه باعث بروز مشکلات متعددی در بدن می شود.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.