• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » ۱۵۰۰ مراجعه‌کننده به مراکز معاینه فنی برگه مردودیت دریافت کردند
  کد خبر : 1925687

  ۱۵۰۰ مراجعه‌کننده به مراکز معاینه فنی برگه مردودیت دریافت کردند

  رئیس ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: ۵هزار اتوبوس به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کردند که از این تعداد ۱۵۰۰دستگاه اتوبوس به علت نقص فنی برگه مردودیت دریافت کردند. سید نواب حسینی منش رئیس ستاد معاینه فنی شهر تهران در بازدید خبرنگاران از مرکز معاینه فنی اتوبوس‌های بی‌آرتی شهر تهران که امروز(شنبه) برگزار شد،…

  رئیس ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: ۵هزار اتوبوس به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کردند که از این تعداد ۱۵۰۰دستگاه اتوبوس به علت نقص فنی برگه مردودیت دریافت کردند.
  ۳۴

  سید نواب حسینی منش رئیس ستاد معاینه فنی شهر تهران در بازدید خبرنگاران از مرکز معاینه فنی اتوبوس‌های بی‌آرتی شهر تهران که امروز(شنبه) برگزار شد، با بیان اینکه در ۶ماهه نخست امسال ۵هزار دستگاه اتوبوس به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند، اظهار داشت: از این تعداد ۱۵۰۰دستگاه اتوبوس به علت نقص فنی برگه مردودیت دریافت کردند.

  وی افزود: حتی در خصوص خودروهای خودمان هم نمی‌توانیم گذشتی داشته باشیم، چرا که موضوع داشتن نمره قبولی معاینه فنی بسیار برای ما مهم است.

  رئیس ستاد معاینه فنی شهر تهران تصریح کرد: در تست خودروهای سنگین به جای آلاینده فقط کدر سنجی انجام می‌شود.

  حسینی‌منش با بیان اینکه دودی که از اگزوز خودروهای دیزلی خارج می‌شود دوده است، گفت: بر اساس استانداردهای اعلامی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران این استاندارد باید کمتر از ۲.۸ درصد باشد، به همین منظور تلاش داریم که در قانون جدید خودروهای دیزلی، شرایطی را به وجود آوریم که به غیر از دوده سایر موارد دیگر را نیز بررسی و مشخص شود.

  وی با تأکید بر اینکه ترمز و عیوب داخلی بیشترین دلایل رد شدن اتوبوس‌های شهر تهران در مراکز معاینه فنی خودروهای تهران است، تصریح کرد:‌ در حال حاضر ۳هزار دستگاه اتوبوس گازسوز در شهر تهران تردد می‌کنند که این اتوبوس‌ها نیز هر ۶ماه یکبار باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده تا علاوه بر انجام سایر تست‌ها، شیرآلات مخازن گاز این اتوبوس‌ها نیز به صورت ویژه چک شود.

  مدیر عامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در ادامه با تأکید بر اینکه شکستگی شیشه، چراغ و لاستیک صاف، بیشترین علت مردود شدن اتوبوس‌ها در قسمت عیوب ظاهری است، تصریح کرد: ۳مرکز از مراکز معاینه فنی خودروهای تهران به اتوبوس‌های شرکت واحد اختصاص داده شده که این مراکز روزانه ۴۰دستگاه اتوبوس را بررسی می‌کنند.

  حسینی‌منش گفت:‌ به تازگی در مرکز بیهقی سیستم نظارتی و کنترلی خودروهای دیزلی سبک ایجاده شده و از این پس خودروهای دیزلی سبک می‌توانند برای دریافت برچسب معاینه فنی به این مرکز مراجعه کنند.

  وی با اشاره به طرح کاهش که از امروز در شهر تهران اجرایی شده است، افزود: تنها شرط عدم جریمه برای خودروها، اخذ معاینه فنی و ثبت آن در سامانه سیمفا است.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.