• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » دریافت وجه صدور کد رهگیری در بنگاه‌های املاک، خلاف قانون است
  کد خبر : 1925678

  تویسرکانی:

  دریافت وجه صدور کد رهگیری در بنگاه‌های املاک، خلاف قانون است

  رئیس سازمان اسناد و املاک کشور گفت: دریافت وجه برای صدور کد رهگیری در بنگاه های معاملات ملکی خلاف قانون است. احمد تویسرکانی رئیس سازمان اسناد و املاک کشور در رابطه با الزام بنگاه‌های املاک به دریافت کد رهگیری و وجه بابت صدور آن از مردم، اظهار داشت: مرجع ثبت رسمی در کشور سازمان ثبت…

  رئیس سازمان اسناد و املاک کشور گفت: دریافت وجه برای صدور کد رهگیری در بنگاه های معاملات ملکی خلاف قانون است.
  ۳۱

  احمد تویسرکانی رئیس سازمان اسناد و املاک کشور در رابطه با الزام بنگاه‌های املاک به دریافت کد رهگیری و وجه بابت صدور آن از مردم، اظهار داشت: مرجع ثبت رسمی در کشور سازمان ثبت اسناد و املاک است و وظیفه نقل و انتقال رسمی املاک و تنظیم قرارداد‌ها با این سازمان است.

  وی با بیان اینکه بنگاه های معاملات ملکی فقط وظیفه واسطه گری و رساندن اصحاب معامله به یکدیگر را دارند، افزود: تنظیم قرارداد ها و معامله‌های انجام شده در بنگاه های معاملات ملکی یک اقدام عادی محسوب می شود و عناوینی مثل صدور کد رهگیری و نظایر آن هیچ تغییری را در ماهیت معاملات نمی دهد.

  تویسرکانی گفت: تنظیم اسناد در بنگاه ها نظیر یک کاغذ عادی است که افراد می توانند در منزل آن را تنظیم کنند و از نظر ما هیچ الزامی برای دریافت کد رهگیری در بنگاه ها‌ی معاملات ملکی وجود ندارد.

  وی تصریح کرد: دریافت وجه از افراد تحت عنوان صدور کد رهگیری در بنگاه های معاملات ملکی یک عمل خلاف قانون است و حکم دیوان عدالت اداری می گوید که الزام کردن به دریافت کد رهگیری صحیح نیست و نباید در قبال آن وجهی دریافت شود.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.