• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » تونل‌های مترو از دلایل فرونشست‌های اخیر پایتخت
  کد خبر : 1925489

  تونل‌های مترو از دلایل فرونشست‌های اخیر پایتخت

  معاون عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به سست بودن خاک در شهر تهران تاکید کرد: حضور تونل‌های مترو در فرونشست‌ها بی دلیل نیست و در حوادث اخیر به جز چهارراه مولوی در مابقی موارد تونل های مترو از محل حادثه عبور کرده است و بی تردید یکی از دلایل محسوب می‌شود. غلامحسین آرام گفت: زمین…

  معاون عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به سست بودن خاک در شهر تهران تاکید کرد: حضور تونل‌های مترو در فرونشست‌ها بی دلیل نیست و در حوادث اخیر به جز چهارراه مولوی در مابقی موارد تونل های مترو از محل حادثه عبور کرده است و بی تردید یکی از دلایل محسوب می‌شود.
  ۳۰
  غلامحسین آرام گفت: زمین شهر تهران سست است و هرکجا که در زیرسطح فعل و انفعالاتی در آن انجام شود با توجه به بخشهای مختلف خاک تغییراتی در سطح رخ خواهد داد.
  وی درباره نقش حفاری های مترو تهران در فرونشست‌های اخیر در برخی نقلط پایتخت گفت: حضور مترو بی دلیل نیست. در حوادث اخیر به جز چهارراه مولوی در مابقی موارد مکان هایی بوده که خطوط مترو از آنجا رد شده است. این تونل‌های مترو یکی از دلایل فرونشست ها بوده است.
  وی ادامه داد: در پروژه‌ای که به طول ۱۰۰ کیلومتر در زیر سطح تهران در حال انجام است پیش بینی چنین اتفاقاتی امکان پذیر است، لذا باید نهایت دقت توسط پیمانکاران و شرکت مترو لحاظ شود تا کمترین آسیب برای شهر و شهروندان داشته باشیم.
  معاون عمرانی فرمانداری تهران تاکید کرد: البته در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که تنها چند پیمانکار امکانات پیشرفته شامل TBM دارند که با استفاده از این تجهیزات کمتر شاهد وقوع حوادث ناگوار خواهیم بود. در حوادث خیابان پیامبر و شهران پیمانکار حفر تونل مترو از روش های سنتی استفاده می کرد در حالی که تاکنون در مکانی که از TBM استفاده می شودشده است، شاهد وقوع این حوادث نبوده‌ایم.

  منبع : ایسنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.