• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , بیماریهای مهم » بیش از ۳۰ درصد بیماران مصروع دچار اختلال افسردگی هستند
  کد خبر : 1925035

  بیش از ۳۰ درصد بیماران مصروع دچار اختلال افسردگی هستند

  دبیر اجرایی سی و سومین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکی ایران گفت: حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد بیماران صرعی دچار اختلالات افسردگی می‌شوند. محسن رحیم نیا دبیر اجرایی سی و سومین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکی ایران و روانپزشک بیشترین تمرکز درمان های بیماری صرع را مربوط به تشنج دانست و بیان کرد: یکی از…

  دبیر اجرایی سی و سومین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکی ایران گفت: حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد بیماران صرعی دچار اختلالات افسردگی می‌شوند.

  ۲۹

  محسن رحیم نیا دبیر اجرایی سی و سومین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکی ایران و روانپزشک بیشترین تمرکز درمان های بیماری صرع را مربوط به تشنج دانست و بیان کرد: یکی از مواردی که در بیماران مصروع مورد غفلت قرار می‌گیرد، بروز عوارض روانی و اجتماعی ناشی از این بیماری است.

  وی اختلال در تعاملات اجتماعی و روزمره بیماران مبتلا به صرع را ناشی از انگ زدن به آنها عنوان کرد و افزود: متاسفانه بیماران صرعی در بسیاری مواقع دچار تبعیض واقع می شوند و به ویژه در شهرهای کوچک به این بیماران انگ دیوانگی و یا روانی بودن می زنند.

  این روانپزشک اظهار داشت: با نگاه بد و نادرست مردم به این بیماران و دوری کردن از آنها، ناخودآگاه این نگرش تا حد زیادی به خود بیمار هم منتقل شده و بیمار دچار انزواطلبی و گوشه گیری می شود و در پی آن هم با فاصله گرفتن از اجتماع سعی در مقابله با تحقیر شدن دارد.

  وی ایجاد تغییرات شیمیایی در مغز را از دیگر عوارض بیماری صرع برشمرد و تصریح کرد: در اثر همین تغییرات روی مغز، بیمار مستعد ابتلا به افسردگی شده و با کوچکترین سرخوردگی دچار یاس و ناامیدی می شود.

  رحیم نیا استرس و اضطراب را اجزای جدایی ناپذیر بیماران صرع دانست و اذعان کرد: یکی از راه های جلوگیری از گوشه گیری بیماران مبتلا به صرع، آگاهی بخشی برای پیشگیری از انگ زدن و فاصله گرفتن مردم از این بیماران است.

  وی با تاکید بر ضرورت توجه به سلامت روان بیماران مصروع، گفت: خانواده نقش مهمی در کاهش اختلالات روانی اجتماعی این بیماران دارد به طوری که با مداخله صحیح و مراجعه به روانپزشک در صورت لزوم از آنها حمایت کند.

  وی در پایان با بیان اینکه حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد بیماران صرعی دچار اختلال افسردگی می شوند، یادآور شد: متاسفانه بیماران صرعی مبتلا به افسردگی به دلیل ترس از انگ زدن و برچسب زدن جامعه به آنها کمتر به روانپزشک مراجعه می کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.