• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » کلاهبرداری۲۰۰ هزار دلاری ۲خارجی در شیراز
  کد خبر : 1924987

  کلاهبرداری۲۰۰ هزار دلاری ۲خارجی در شیراز

  دو تبعه خارجی که ۲۰۰ هزار دلار از یک فرد ایرانی کلاهبرداری کرده بودند به همراه ۸۰۰ هزار یورو اسکناس جعلی توسط پلیس شیراز دستگیر شدند. فرمانده انتظامی استان فارس گفت: فردی با مراجعه به پلیس امنیت عمومی شهرستان شیراز مدعی می شود که دو تبعه خارجی از وی ۲۰۰ هزار دلار کلاهبرداری کرده است….

  دو تبعه خارجی که ۲۰۰ هزار دلار از یک فرد ایرانی کلاهبرداری کرده بودند به همراه ۸۰۰ هزار یورو اسکناس جعلی توسط پلیس شیراز دستگیر شدند.

  ۱۹
  فرمانده انتظامی استان فارس گفت: فردی با مراجعه به پلیس امنیت عمومی شهرستان شیراز مدعی می شود که دو تبعه خارجی از وی ۲۰۰ هزار دلار کلاهبرداری کرده است.

  وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از ماموران مجرب این پلیس، تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری متهمان آغاز کردند.

  سردار احمدعلی گودرزی ادامه داد: با توجه به سرنخ های موجود و نیز انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی، ماموران موفق شدند متهمان را در یک عملیات ضربتی دستگیر کنند.

  سردار گودرزی خاطرنشان کرد: متهمان در بازجویی های پلیسی ضمن اعتراف به جرم خود، درباره شیوه کلاهبرداری معترف شدند اکثراً سوژه های خود را معمولا از تاجران و مسافران به خارج از کشور،‌ انتخاب می کردند.

  این مقام ارشد انتظامی استان فارس ادامه داد: متهمان به سوژه های خود می گفتند، قادر هستند با خارج کردن یک سری مواد از اسکناس واقعی و نیز انجام فعل و انفعالات شیمیایی، آن را به چهار اسکناس واقعی تبدیل کنند.

  وی بیان کرد: کلاهبرداران هنگام انجام عملیات شیمیایی بر روی اسکناس های واقعی که با حضور صاحب آن صورت می گرفت، در فرصتی مناسب بسته های اسکناس واقعی را با بسته های جعلی تعویض می کردند.

  فرمانده انتظامی استان فارس گفت: از این دو کلاهبردار، ۱۶ بسته ۵۰۰ برگی کاغذ های سیاه جعلی جهت تولید اسکناس های ۱۰۰ یورویی (مجموعا ۸۰۰ هزار یورو)، دو قوطی فلزی حاوی پودر و مواد شیمیایی و تعدادی دستکش و ماسک یک بار مصرف کشف شد.

  سردار گودرزی در خاتمه گفت: تحقیقات در این زمینه برای شناسایی دیگر شاکیان پرونده از سوی پلیس ادامه دارد.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.