• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » مواضع مشترک ایران و برزیل در صحنه بین المللی
  کد خبر : 1924500

  مواضع مشترک ایران و برزیل در صحنه بین المللی

    به گزارش ایران ویج، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت در دیدار فرناندو ژوزه مارونی دی ابرثو معاون آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه برزیل که صبح امروز چهارشنبه در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت با اشاره به این دیدار گفت: در این دیدار درباره روابط دو…

  مواضع مشترک ایران و برزیل

   

  به گزارش ایران ویج، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت در دیدار فرناندو ژوزه مارونی دی ابرثو معاون آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه برزیل که صبح امروز چهارشنبه در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت با اشاره به این دیدار گفت: در این دیدار درباره روابط دو جانبه بین ایران و برزیل که رو به توسعه است و در ابعاد مختلف دو کشور همکاری های ارزنده دارند بحث و تبادل نظر شد.

  وی افزود: دو کشور ایران و برزیل همکاری های ارزشمندی دارند. حجم روابط تجاری دو کشور در بین کشورهای آمریکای لاتین در بالاترین سطح است.

  ولایتى در ادامه گفت: تبادل نظر در رابطه با تحولات منطقه ما در رابطه با سوریه، عراق و منطقه غرب آسیا و تلاش هایی که دولت و ملت سوریه علیه تروریست ها می کنند و پیروزی هایی که اخیرا به دست آورده اند از محورهای دیگر گفتگو بود.

  وی با بیان اینکه هر دوی ما معتقدیم که باید هر چه زودتر صلح به منطقه بیاید، خاطرنشان کرد: با توجه با جنگ و مبارزه‌ای که علیه تروریست ها صورت می گیرد مقاومت شش ساله دولت و ملت سوریه قابل تقدیر است.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تصریح کرد: راهی جز راه های صلح آمیز برای سوریه وجود ندارد. همچنین حمایت از تلاش دولت و ملت عراق در آزادی موصل و تلاش دولت سوریه در آزادی حلب اهمیت دارد و ایران و برزیل به عنوان کشورهای مهم از جهان و عضو مجموعه بریکس دارای ظرفیت های بالای اقتصادی، علمی و فرهنگی هستند.

  ولایتی با تاکید بر اینکه رابطه ما با برزیل رابطه ای سازنده و به نفع هر دو کشور است اظهار داشت: مواضع مشترک ایران و برزیل در صحنه بین المللی دارند که بسیار مهم و نزدیک به هم است.

  وی در ادامه در خصوص نتیجه اجلاس لوزان نیز گفت: اصل اینکه طرف های ذیربط با یکدیگر بنشینند، چه آنهایی که به دولت و ملت سوریه کمک می کنند و چه آنهایی که حامی تروریست ها هستند و گفتگو کنند، مهم است.

  ولایتی ادامه داد: می توان در سایه این گفتگوهای سریع حق روشن شود و حقانیت دولت و ملت سوریه در دفاعی که از کشور خود کرده و مبارزه ای که علیه ترویست ها می کنند، بارز شود؛ تا این مقدار مفید بود.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، عراق و مصر همواره در مقابل حامیان تروریست ها که در آن کنفرانس بودند از دولت و ملت سوریه دفاع کرده اند و تا این مقدار مفید بوده است افزود: اما به نتیجه ملموسی نرسید و ان‌شاءالله که مجامع بین المللی بتوانند تصمیمات جدی علیه مداخله کشورهای توسعه طلب در کشورهای منطقه و حامیان تروریست ها در منطقه بگیرند. اقدامات بین المللی باید علیه این کشورهای حامی تروریست اتخاذ شود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.