• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , دانشگاه » دانشکده شریعتی نخستین دانشکده سبز خاورمیانه
  کد خبر : 1924463

  دانشکده شریعتی نخستین دانشکده سبز خاورمیانه

  مدیرعامل سازمان مدیریت شهرداری تهران گفت : دانشکده شریعتی با مدیریت پسماند به کمک دانشجویان و سازمان مدیریت بسماند نخستین دانشکده سبز کشور و خارمیانه است. جعفری مدیرعامل سازمان مدیریت شهرداری تهران در مراسم امضای تفاهم نامه بین دانشکده فنی و حرفه ای شریعتی و این سازمان که در این دانشکده برگزار شد، گفت: این…

  مدیرعامل سازمان مدیریت شهرداری تهران گفت : دانشکده شریعتی با مدیریت پسماند به کمک دانشجویان و سازمان مدیریت بسماند نخستین دانشکده سبز کشور و خارمیانه است.

  Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-05-18 06:11:02Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

  جعفری مدیرعامل سازمان مدیریت شهرداری تهران در مراسم امضای تفاهم نامه بین دانشکده فنی و حرفه ای شریعتی و این سازمان که در این دانشکده برگزار شد، گفت: این دانشکده با امضای این تفاهم نامه قرار است به نخستین دانشکده سبز کشور و خاورمیانه تبدیل شود و امروز رسما این رویداد کلید می خورد.

  دانشکده سبز تححق اقتصاد مقاومتی
  وی ادامه داد:این موسسه آموزش عالی به عنوان پایلوت طرح دانشکده سبز در کشور انتخاب شده و بعد از پیشرفت آن و بررسی ها و نتایج مشاهده شده و رفع نواقص آن در سایر دانشگاه های کشور اجرایی می شود.

  جعفری افزود: طرح دانشکده سبز، کمک گیری از دانشجویان کشور در جهت حفظ محیط زیست و کاهش هزینه با کم شدن پسامندهای تولیدی در تحقق اقتصادی مقاومتی تاثیر به سزایی دارد.

  تهران تولیدکننده یک ششم زباله کشور
  وی با اشاه به ١٢٠ هزار تن زباله تولیدی روزانه ایرانیان در کشور گفت: تهران یک ششم زباله کشور را تولید می کند برای انباشت زباله روزانه بایتخت به محیطی حدود سه ورزشگاه صد هزار نفری نیاز است.

  سفر مشهد به دانشجو با طرح برتر مدیریت پسامند
  مدیرعامل سازمان مدیریت شهرداری تهران اظهار کرد: تامین مخازن پسامند، جداسازی زباله های تر و خشک و برگزاری تورهای تهران گردی با هدف توجه به محیط زیست از موضوعاتی است که در این تفاهم نامه درج شده است.

  جعفری با اشاره به اینکه در جهت تشویق دانشجویان دو طرح ویژه را در نظر گرفتیم، افزود: در هر فصل یک دانشجو به همراه خانواده خود که ایده برتر در زمینه مدیریت برتر ارائه کند با میزبانی سازمان مدیریت پسماند به مشهد اعزام شده و هر ماه به سه طرح برتر جوایزی اهدا می شود.

  وی ادامه داد: دانشجویان با عنوان نذر مهربانی جزوه های ترم های قبلی خود را تحویل دانشکده داده تا به طور رایگان در اختیار سایر دانشجویان قرار دهند حتی می توانند آن را با هزینه اندکی با قیمت اندکی به فروش برسانند در این صورت این جزوات به جای زباله شدن از آن ها استفاده بهینه شده و به دانشجویان، اقتصاد کشور و کم شدن پسماند کمک کنند.

  جمع آوری درب بطری کودکان کار را راهی مدرسه می کند
  جعفری گفت:علاوه بر این موارد طرح های دیگری مانند ایجاد کانون محیط زیست و جمع آوری درب قوطی های یک بار مصرف از دیگر اقدامات صورت گرفته است که با جمع آوری پنج بطری نوشابه یا آب بزرگ که پر از درب بطری است و دانشجویان در دانشکده جمع آوری کنند یک وعده غذای فرد نیازمندی تامین می شود .

  وی ادامه داد: ما با همین درب های بطری های آب و نوشابه امسال هزینه تحصیل شمار زیادی از دانش آموزان کار و لوازم تحریرشان را تامین کردیم همچنین می توان دانشجویان این دانشکده که با مشکل مالی مواجه هستند به آنها در جهت حل مشکلاتشان کمک کنیم.

  مدیرعامل سازمان مدیریت شهرداری تهران با بیان اینکه چطور درب بطری ها به حفظ محیط زیست کمک می کند، گفت: در ایران برخلاف سایر کشورها بطری ها ۵٠٠ سی سی و بیش از اندازه مورد نیاز یک فرد است و اغلب مقداری آب یا نوشیدنی در آن ها باقی می ماند .

  وی ادامه داد: این مایعات با زباله های دیگر ترکیب شده و شیراه به وجود می آمده و وارد آب های زیرزمینی شده و به محیط زیست آسیب می رساند و در این صورت هزینه های بسیاری به کشور تحمیل می شود.

  مدیرعامل سازمان مدیریت شهرداری تهران گفت: درصورتی که درب بطری برداشته شود اغلب افراد آب آن را یا دور می ریزند یا برای یک گیاه استفاده می کنند با این وجود از ایجاد شیرابه و آسیب دیدن محیط زیست و هزینه ها زیادی جلوگیری کرده ایم .

  با نیم لیوان آب کمتر در زباله ٣ میلیون لیتر شیرابه کم می شود
  وی افزود: اگر هر خانواده تهرانی روزانه ۵٠ سی سی( کمتر از نیم لیوان) آبی را که وارد زباله می کنند کم کنند روزانه ١٢٠ هزار لیتر و ماهانه ٣ میلیون و۶٠٠ هزار لیتر شیرابه کمتر وارد محیط زیست می شود.

  در ادامه مهاجرانی رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شریعتی دانشکده ما بزرگترین دانشکده خاورمیانه بوده و ۶ هزار دانشجو دارد موضوع محیط زیست یکی از مسائل مهم در کشور است آمار دورریخت در ایران بسیار بالا بوده و این میزان آلودگی و دورریخت در سایر نقاط دنیا وجود ندارد این موضوع با ایران اسلامی منافات دارد.

  وی با اشاره به اینکه دانشجویان باید به خاک کشورمان حرمت بگذارند و در جهت حفظ منابع آن تلاش کنند گفت: اگر بخواهیم رشد کنیم و آینده روشنی را برای خود و کشورمان رقم بزنیم همه باید تلاش کنیم مسئولیت بزرگی به عهده جوانان و دانشجویان است.

  وی ادامه داد: جامعه ما به انسان‌های مدرک به دست نیاز ندارد بلکه به انسان‌های قوی و مسئولیت پذیری که آرمان‌های بزرگی داشته باشد نیاز دارد.

  وی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: همه شما دانشجویان مسئولین برای ساختن جامعه قدم بردارید همه ما باید در برابر تغییرات جامعه واکنش نشان دهیم دانشجویان و مسئولان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نه با شعار بلکه باعمل قدم بردارند باید در جهت حفظ منابع مهمی چون آب با بحران در آن‌ها مواجه هستیم تلاش کرده و از هدر رفت قطره‌ای آب جلوگیری کنیم.

  وی با اشاره به تفاهم‌نامه که بین دانشکده شریعتی و سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران منعقد شده گفت: اقدامات مهمی در راستای ایجاد نخستین دانشکده سبز کشور و خاورمیانه انجام داده‌ایم البته موضوع اصلی این طرح دانشجویان هستند و بدون همکاری آن‌ها این طرح تحقق نمی‌یابد.

  رییس دانشکده شریعتی افزود: در حال حاضر ما ۸۰۰ تا هزار و ۲۰۰ دانشجوی خوابگاهی ساکن در دانشکده داریم که ظرفیت بالایی برای کمک به حفظ محیط زیست و جداسازی زباله‌های تر و خشک مثل کاغذ، کاهش پسماند و فعالیت دانشجویان در کانون ایجاد شده در این جهت به موفق شدن در طرح دانشکده سبز عمل کنیم.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.