• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » ذخایر ارزی ایران ۱۳۲ میلیارد دلار شد/ رشد ۲۱ درصدی بخش نفتی اقتصاد
  کد خبر : 1924400

  ذخایر ارزی ایران ۱۳۲ میلیارد دلار شد/ رشد ۲۱ درصدی بخش نفتی اقتصاد

  صندوق بین المللی پول در گزارشی از شاخص‌های کلان اقتصاد ایران از افزایش ۲۳ میلیارد دلاری ذخایر ارزی و رشد ۲۱ درصدی بخش نفتی اقتصاد ایران در سال جاری خبر داد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ایران ویج، صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش های منطقه ای خاورمیانه و آسیای…

  ۱۳۹۳۰۷۱۶۱۱۲۵۲۳۹۱۶۳۸۰۲۲۹۴

  صندوق بین المللی پول در گزارشی از شاخص‌های کلان اقتصاد ایران از افزایش ۲۳ میلیارد دلاری ذخایر ارزی و رشد ۲۱ درصدی بخش نفتی اقتصاد ایران در سال جاری خبر داد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ایران ویج، صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش های منطقه ای خاورمیانه و آسیای مرکزی رشد اقتصادی ایران برای سال جاری را ۴.۵ درصد و برای سال آینده ۴.۱ درصد پیش بینی کرد.

  بر اساس این گزارش نرخ تورم در ایران نیز طی سال جاری به ۷.۴ درصد و در سال آینده به ۷.۲ درصد خواهد رسید.

  این نهاد بین المللی از ادامه مشکل کسری بوددجه دولت ایران در سال جاری خبر داد و انتظار دارد رقم کسری بوددجه دولت در این سال به معادل ۱.۱ درصد تولید ناخالص داخلی و در سال آینده به معادل ۱ درصد جی دی پی برسد.

  در عین حال تراز حساب های جاری ایران همچنان مثبت بوده و انتظار می رود در سال جاری به معادل ۴.۲ درصد جی دی پی و در سال آینده به معادل ۳.۳ درصد جی دی پی برسد.

  بر اساس برآوردهای صندوق بین المللی پول تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال قبل از آن ۲۲.۳ میلیارد دلار افزایش می یابد و به ۴۱۲.۳ میلیارد دلار خواهد رسید. تولید ناخالص داخلی ایران برای سال آینده نیز افزایشی خواهد بود و به ۴۳۸.۳ میلیارد دلار خواهد رسید.

  این نهاد بین المللی رشد بخش غیر نفتی ایران در سال جاری را ۲.۵ درصد و رشد بخش نفتی را ۲۱ درصد برآورد و این رقم برای سال آینده را به ترتیب ۴.۱ درصد و ۳.۸ درصد پیش بینی کرده است.

  تولید نفت ایران طی امسال به ۳.۶۳ میلیون بشکه در روز و صادرات نفت به ۲.۱۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. پیش بینی شده است تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۷ به ۳.۷۸ میلیون بشکه در روز و صادرات به ۲.۲۳ میلیون بشکه در روز برسد.

  بر اساس برآوردهای صندوق بین المللی پول ذخایر ارزی ایران طی سال جاری ۲۳.۳ میلیارد دلار نسبت به سال قبل رشد داشته و به ۱۵۶ میلیارد دلار خواهد رسید. ذخایر ارزی ایران در سال آینده نیز رشد خواهد داشت و به ۱۷۸.۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

  روند رشد نقدینگی در ایران طی امسال کندتر شده است. در حالی که رشد نقدینگی در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۵.۳ درصد بوده این رقم در سال جاری به ۱۲.۵ درصد رسیده و انتظار می رود در سال آینده نیز به ۱۰.۲ درصد کاهش یابد.

  بر اساس این گزارش صادرات کشور در سال جاری به ۹۵.۲ میلیارد دلار و واردات به ۸۰.۵ میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم برای سال آینده به ترتیب ۱۰۳ میلیارد دلار و ۹۱ میلیارد دلار پیش بینی شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.