• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » تکالیف جدید مجلس به اتاق بازرگانی و تعاون
  کد خبر : 1924232

  تکالیف جدید مجلس به اتاق بازرگانی و تعاون

    به گزارش ایران ویج، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، اعاده شده از شورای نگهبان ماده ۱۰ و ۱۴ این لایحه را پس از اصلاح به تصویب رساندند. براساس این گزارش به انتهای بند (ب) ماده ۱۰ لایحه عبارت…

   اتاق بازرگانی و تعاون

   

  به گزارش ایران ویج، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، اعاده شده از شورای نگهبان ماده ۱۰ و ۱۴ این لایحه را پس از اصلاح به تصویب رساندند.

  براساس این گزارش به انتهای بند (ب) ماده ۱۰ لایحه عبارت «هزینه‌های مربوط از محل اعتبار موضوع ماده ۳۰ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب ۴/۱۲/۱۳۹۳ تأمین می شود» اضافه شد.

  پیش‌تر در بند(ب) ماده ۱۰ آمده بود؛ آزمایش اجباری برای تأیید سلامت کلیه رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی مشمول بیمه سلامت است.

  همچنین نمایندگان در ادامه ماده ۱۴ این لایحه را به شرح زیر اصلاح کردند:

  براساس این گزارش در ماده ۱۴ عبارت «۴ در هزار سود سالانه خود را» جایگزین عبارت «در ابتدای هر دوره بخشی از سود سالانه خود را که به پیشنهاد هیئت رئیسه این اتاق‌ها به تصویب مجمع نمایندگان آنها می‌رسد» شد.

  پیش‌تر در ماده ۱۴ لایحه آمده بود؛ به منظور تقویت و ساماندهی تشکل‌های خصوصی و تعاونی و کمک به انجام وظایف قانونی، موضوع بند (ب) ماده ۹۱ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مصوب ۵/۳/۱۳۸۷ و ارائه خدمات بازاریابی، مشاوره‌ای و کارشناسی کلیه اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران مکلف‌اند در ابتدای هر دوره بخشی از سود سالانه خود را که به پیشنهاد هیئت رئیسه این اتاق‌ها به تصویب مجمع نمایندگان آنها می‌رسد، پس از کسب مالیات برای انجام وظایف به صورت سالانه حسب مورد به حساب‌ اتاق‌های مذکور واریز کنند و تأییدیه اتاق‌های مذکور را هنگام صدور و تمدید کارت بازرگانی و عضویت تسلیم کنند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.