• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » واقعیت های عاشورا از زبان امام موسی صدر
  کد خبر : 1924204

  واقعیت های عاشورا از زبان امام موسی صدر

  عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ انسانی گفت: امام موسی صدر، اسلام را پیامی برای آزادی انسان می داند. حجت السلام حبیب الله بابایی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ انسانی در نشست عاشورا و نیاز انسان معاصر از نگاه امام موسی صدر گفت: عاشورا محل مواجهه دواسلام است، اسلام نبوی و اسلام…

  عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ انسانی گفت: امام موسی صدر، اسلام را پیامی برای آزادی انسان می داند.

  ۸۷

  حجت السلام حبیب الله بابایی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ انسانی در نشست عاشورا و نیاز انسان معاصر از نگاه امام موسی صدر گفت: عاشورا محل مواجهه دواسلام است، اسلام نبوی و اسلام اموی پس از پیامبر و خصوصا از دوره خلافت عثمان آهسته آهسته اعتقاد مسلمانان دچار دگرگونی شد و شکل گیری از اسلام رواج یافت البته مدعی نمی توان بود که این مساله تنها دلیل رخدادچنان فاجعه ای است.

  بابایی اظهار داشت: امام موسی صدر، اسلام را پیامی برای آزادی انسان می داند وی در مراسم شهادت کامل مروه می گوید آزادی برترین ساز و کار برای بسیج کردن همه توانایی ها و ظرفیت های انسانی است.

  عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ انسانی افزود: آن گونه که امام صدر حکومت برخاسته از اسلام اموی را به تصویر می کشد، این نوع حکمرانی خودکامه شخص محور است و حاکم، محور و معیار است نه حق.

  وی یادآور شد: یکی از آرزوهای امام موسی صدر مشرف شدن به سفر عتبات عالیات و از اهداف او آزادی انسان ها و درک و معنای درست درباره وقایع عاشورا بود.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.