• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » شاخص بورس ۱۴۲واحد رشد کرد
  کد خبر : 1923876

  شاخص بورس ۱۴۲واحد رشد کرد

  شاخص کل بورس امروز (سه شنبه) با ۱۴۲ واحد رشد به ۷۷ هزار و ۸۴۹ واحد رسید اما نرخ اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس کاهش یافت. به گزارش ایران ویج، در معاملات امروز ۸۵۷ میلیون و ۴۹۴ هزار سهم و حق تقدم به ارزش ۲ هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال در ۶۶ هزار و ۹۷۶…

  ۸۲۲۷۱۶۲۹-۷۱۱۰۰۳۸۲

  شاخص کل بورس امروز (سه شنبه) با ۱۴۲ واحد رشد به ۷۷ هزار و ۸۴۹ واحد رسید اما نرخ اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس کاهش یافت.

  به گزارش ایران ویج، در معاملات امروز ۸۵۷ میلیون و ۴۹۴ هزار سهم و حق تقدم به ارزش ۲ هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال در ۶۶ هزار و ۹۷۶ نوبت داد و ستد شد.
  در معاملات امروز، پتروشیمی ها بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند و شاخص را بالا بردند اما پالایشی ها تاثیری معکوس داشته و مانع اوج گیری شاخص شدند.
  بر این اساس، نمادهای جم (پتروشیمی جم)، پترول (گروه سرمایه گذاری ایرانیان)، بفجر (پتروشیمی فجر) و کگل (صنعتی و معدنی گل گهر) با رشد خود بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند. در مقابل شپنا (پالایش نفت اصفهان)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و فولاد (فولاد مبارکه) بر شاخص اثر منفی داشتند.
  شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز رشد کرد؛ به طوری که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۵۰ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۷۴ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۵۹ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۹۳ واحد، شاخص بازار اول ۲ واحد و شاخص بازار دوم ۸۸۰ واحد افزایش یافت.
  بیشترین رشد قیمت در معاملات امروز به صنایع ریخته گری ایران، حق تقدم سیمان شرق، مهندسی نصیر ماشین، حق تقدم لیزینگ خودروی غدیر و کابل البرز تعلق داشت.
  حق تقدم داروسازی فارابی، حق تقدم تولید مواد اولیه داروپخش، حق تقدم بانک انصار، سیمان کارون و صنایع کاشی و سرامیک سینا نیز با بیشترین کاهش قیمت روبرو شد.

  **معاملات اوراق تسهیلات مسکن در دامنه قیمتی ۸۱۷ تا ۸۵۸ هزار ریال
  در معاملات بازار امروز، نزدیک به ۴۹۸ میلیون اوراق بهادار در ۲۳ هزار و ۵۸۸ نوبت به ارزش بیش از یک هزار و ۷۴۳ میلیارد ریال خرید و فروش شد.
  شاخص فرابورس نیز در ادامه روند رو به رشد خود، بیش از چهار واحد بالا رفت و به ۸۲۷ واحد رسید.
  نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی مارون، پالایش نفت لاوان و نیروی برق دماوند بالاترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشت اما نماد شرکت های پالایش نفت شیراز، مدیریت انرژی امید تابان هور و پالایش نفت تهران تا سطح یک واحد بر این نماگر تاثیر منفی داشت.
  همچنین اوراق تسهیلات مسکن (تسه) نیز در معاملات امروز کاهش یافت و در دامنه قیمتی ۸۱۷ تا ۸۵۸ هزار ریال دادوستد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.