• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » مردم کرمان، خراسان جنوبی و قزوین با ۳۰ موکب از زائران اربعین پذیرایی می‌کنند
  کد خبر : 1923650

  مردم کرمان، خراسان جنوبی و قزوین با ۳۰ موکب از زائران اربعین پذیرایی می‌کنند

  مردم استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و قزوین با برپایی ۳۰ موکب می‌کوشند تا از زائران اربعین پذیرایی کنند. با مشارکت ناذران و خیرین استان کرمان و ساماندهی ستاد بازسازی عتبات عالیات، ۱۵ موکب جهت پذیرایی و اسکان زائران اربعین برپا می‌شود. ۱۵ ایستگاه صلواتی خدمات دهی (موکب) از شهرستانهای کرمان، رفسنجان، سیرجان، شهربابک، کهنوج، انار…

  مردم استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و قزوین با برپایی ۳۰ موکب می‌کوشند تا از زائران اربعین پذیرایی کنند.

  ۴۹

  با مشارکت ناذران و خیرین استان کرمان و ساماندهی ستاد بازسازی عتبات عالیات، ۱۵ موکب جهت پذیرایی و اسکان زائران اربعین برپا می‌شود.
  ۱۵ ایستگاه صلواتی خدمات دهی (موکب) از شهرستانهای کرمان، رفسنجان، سیرجان، شهربابک، کهنوج، انار و عنبر آباد وظیفه اسکان و پذیرایی زائران پیاده اربعین حسینی(علیه السلام) در کربلا را به عهده دارند.

  به گفته رحیمی جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان، با هماهنگی های صورت گرفته با ستاد بازسازی عتبات کربلا، چند قطعه زمین در شهر کربلا به منظور بر پائی ایستگاه‌های خدمات رسانی به زائرین در اختیار ستاد بازسازی عتبات استان کرمان قرار گرفته است.

  وی افزود: این ستاد در موعد مقرر نسب به واگذاری این زمین‌ها به مسئولین ایستگاه‌ها (موکب‌ها) جهت آماده سازی مکان برای پذیرایی از زائرین اربعین در کربلای معلی اقدام خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه این موکب‌ها در ایام اربعین و به مدت ۱۰روز به زائران خدمات ارائه خواهند کرد گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان واقع در شهر کرمان، میدان شورا روبروی حسینه ثارالله، و همچنین دفاتر این ستاد در همه شهرستان‌های تابعه استان آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم ولایتمدار استان کرمان به منظور خدمت رسانی هر چه باشکوه تر به زائران در ایام اربعین حسینی (علیه السلام) می‌باشند.

  در استان کرمان، شماره حساب ۱۹۳۰۷۲۵۰۳۰۴ و شماره کارت ۹۵۸۴۷۰۸۸۱۰۱۱۵۸۹۲ بانک سپه به نام ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمان برای جمع آوری وجوه نقدی محبان اهل بیت عصمت و طهارت منظور شده است.

  خراسان جنوبی با ۱۳ موکب از زائرین اربعین پذیرایی می‌کند

  همچنین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان جنوبی از آمادگی ۱۳ موکب استان برای استقبال از زائران اربعین در کاظمین خبر داد.

  موسی جوینده در کمیسیون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اظهار کرد: اربعین حسینی بزرگترین اجتماع بشریت بوده که در یک مقطع زمانی کوتاه رخ می‌دهد و هیچ جای کره خاکی این اجتماع نیست.

  وی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی موکب‌های استان برای استقبال از زائران اربعین در سال جاری، بیان کرد: این موکب‌ها در ۲ بخش تغذیه‌ای و اسکان خواهند بود.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه بخش تغذیه مهمترین بخش کاری برای این همایش عظیم است، افزود: کار برنامه‌ریزی برای این موکب‌ها از ابتدای امسال شروع شده و تاکنون حدود ۱۳ موکب برنامه‌ریزی و قراردادهای آن انجام شده است.

  جوینده بابیان اینکه از این تعداد هفت موکب برای تغذیه در ۳ وعده خواهد بود که در معابر ورودی شهر کاظمین استقرار می‌یابد، گفت: پیش بینی شده تا این موکب‌ها حدود ۴۴ هزار پرس غذا در ۳ وعده در اختیار زائران قرار دهند.

  وی افزود: همچنین طبق پیش بینی‌های انجام شده روزانه نزدیک به ۵۰ هزار نفر با چای زعفران، زنجبیل و دارچین پذیرایی خواهند شد.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه همچنین از موکب‌های تدارک دیده شده ۴ موکب نانوایی خواهد بود، بیان داشت: این موکب‌ها در ۴ نقطه شهر کاظمین مستقر و روزانه حدود ۱۵ هزار قرص نان گرم پخت و بین زائران توزیع می‌کنند.

  جوینده همچنین از استقرار ۲ موکب بهداشت و درمان برای زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: در این موکب‌ها برای هر نفر زائر حدود ۵ هزار تومان دارو در نظر گرفته شده است.

  وی اضافه کرد: همچنین با پیگیری‌های انجام شده قرار است افرادی از سوی شهرداری برای نظافت اطراف حرمین امامین جوادین همکاری کنند.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه این استان با تمام بضاعت خود و با استفاده از کمک‌های مردمی برای تغذیه زائران برنامه ریزی کرده است، عنوان داشت: با این وجود هنوز هم برای اسکان زائران که بیشتر مربوط به بخش حاکمیتی است مشکل داریم و هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

  وی اضافه کرد: پیش بینی شده روزانه حدود ۲۰ هزار زائر در موکب‌های استان استقرار یابند که تحقق این امر نیازمند همکاری دستگاه‌ها و تامین اقلام مورد نیاز است.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با اشاره به تعهد ۳ میلیارد تومانی این ستاد در سال جاری، بیان کرد: تاکنون با کمک های خیرخواهانه مردم حدود ۸۰ درصد این تعهدات محقق شده است.

  موکب‌های اربعین استان قزوین در شهر مسیب عراق برپا می‌شود

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین گفت: با همت خیرین و ناذران استان، موکب‌هایی برای پذیرایی از زائران اربعین در شهر مسیب عراق برپا می‌شود

  سهرابعلی احمدی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین قزوین، ارائه خدماتی همچون اسکان، جمع‌آوری نذورات اعم از کالا و مبلغ نقدی و تغذیه به زائران است و برای جلوگیری از پراکندگی به تمام هیأت‌های مذهبی این استان اعلام کرده‌ایم که برای فعالیت در اربعین به ستاد عتبات عالیات استان قزوین مراجعه کنند.

  وی گفت: به منظور پیشگیری از چندگانگی، تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده که در آن یک حکم به ستاد اربعین حرم دو طفلان مسلم‌(ع) در عراق و یک حکم به ستاد اربعین این استان که بر عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین بوده، واگذار شده است.

  احمدی خاطرنشان کرد: درخواست می‌شود تمام هیات‌های مذهبی برای ورود به عراق به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین مراجعه کنند تا هماهنگی‌های بیشتری برای اسکان موکب‌ها صورت بگیرد و مشکلات احتمالی در مرز مهران کاهش یابد.

  وی گفت: با توجه به اینکه محل استقرار ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین در ستاد بازسازی حرم مطهر دو طفلان مسلم‌(ع) در شهر مسیب است، مسؤولیت اسکان زائران اربعین در این منطقه به ستاد بازسازی عتبات قزوین واگذار شده است.

  وی افزود: استقرار دو موکب با ارائه ۱۰ نوع خدمات در شهر مسیب عراق برای پیاده‌روی اربعین پیش‌بینی شده است که در این موکب‌ها خدمات مختلفی از جمله خدمات مربوط به گم‌شدگان، بازرسی و خدمات درمانی در درمانگاه امام خمینی در عراق ارائه می‌شود.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین مطرح کرد: تمام شهروندان و خیران برای ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین باید به دفاتر و موکب‌هایی که در سطح این استان و شهرستان‌ها مستقر است، مراجعه کنند تا خطر سوءاستفاده احتمالی از سوی سودجویان کاهش یابد.

  احمدی تصریح کرد: در صدور ویزا، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین نقشی ندارد و صادر کردن ویزا در سازمان حج و زیارت این استان صورت می‌‌گیرد و تمام افرادی که تمایل به خروج از مرزهای کشور هستند باید برای اخذ ویزا به سامانه سماح سازمان حج و زیارت مراجعه کنند و ستاد بازسازی عتبات عالیات هیچ مسؤولیتی در این زمینه ندارد.

  وی با بیان اینکه صدور ویزا در استان قزوین صورت نمی‌‌گیرد و به صورت متمرکز توسط سفارت عراق انجام می‌شود، مطرح کرد: از سوی برخی از کنسولگری‌ها در استان‌های کشور همچون استان کرمانشاه و اهواز صدور ویزا به صورت گروهی صورت می‌‌گیرد.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین تشریح کرد:‌ تا به امروز ۲ موکب برای ارائه خدمات در پیاده‌روی اربعین به این ستاد اعلام آمادگی کرده که این موکب‌ها از یک هفته قبل از روز اربعین تا ۵ تا ۶ روز در حرم طفلان مسلم(ع) فعال است.

  احمدی عنوان کرد:‌ برنامه‌های پیاده‌روی اربعین سال جاری نسبت به سال‌های گذشته متفاوت‌تر است و افزایش تعداد موکب‌ها و خدمات را در سال جاری در نظر داریم.

  وی تصریح کرد: ۲ موکبی که برای ارائه خدمات به این ستاد اعلام آمادگی کرده‌اند یک موکب مربوط به شهر اقبالیه و موکب دیگر مربوط به شهر شریفیه است.

  بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین، مسئولیت کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه زائران اربعین به عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات گذاشته شده است.

  ستاد نیز شماره حساب ۱۰۴۰ بانک‌های ملی، ملت و پست بانک قابل پرداخت در سراسر کشور را به‌منظور جذب نذورات و کمک‌های مردمی برای برپایی کنگره عظیم اربعین اختصاص داده است. همچنین هموطنان عزیز می‌توانند با شماره گیری کد #۱۰۴۰*۷۸۰* از طریق اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، نذورات خود را اهداء کرده و در فیض میزبانی از زائران اربعین حسینی مشارکت کنند.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.