• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » نحوه دریافت تسهیلات ١۵ میلیون ریالی سفر عتبات
  کد خبر : 1923642

  نحوه دریافت تسهیلات ١۵ میلیون ریالی سفر عتبات

  سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه‌ای نحوه دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون ریالی سفر عتبات عالیات برای ودیعه گذاران عمره را اعلام کرد. سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای نحوه دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون ریالی سفر عتبات برای ودیعه گذاران عمره در شعب بانک ملت را اعلام کرد. در اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده…

  سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه‌ای نحوه دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون ریالی سفر عتبات عالیات برای ودیعه گذاران عمره را اعلام کرد.

  ۴۸
  سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای نحوه دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون ریالی سفر عتبات برای ودیعه گذاران عمره در شعب بانک ملت را اعلام کرد.

  در اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: به اطلاع کلیه متقاضیان سفر زیارتی عتبات عالیات که طی سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ در شعب بانک ملت برای سفر عمره مفرده ودیعه گذاری کرده و هنوز ودیعه آنان در بانک باقیمانده است، می‌رساند که این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع ثبت نام عتبات سازمان حج و زیارت به نشانی https://atabat.org.ir و یا مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی تحت نظر سازمان حج و زیارت در سراسر کشور، پس از طی مراحل لازم از تسهیلات سفر به عتبات تا سقف ۱۵ میلیون ریال بهره‌مند شوند.

  ** نکات ضروری ذیل جهت اطلاع متقاضیان دریافت تسهیلات فوق اعلام می‌شود:

  ۱-زائرینی که دارای سند ودیعه گذاری ۵ میلیون ریالی سال ۱۳۸۷ و ۸ میلیون ریالی سال ۱۳۹۰ می‌باشند، می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع عتبات عالیات به نشانی atabat.org.ir و یا دفاتر خدمات زیارتی تحت نظر سازمان حج و زیارت، درخواست خود برای دریافت تسهیلات را اعلام کنند.

  ۲- متقاضیان دریافت تسهیلات فوق الذکر، می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع ثبت نام عتبات به نشانی atabat.org.ir در ابتدا به عنوان کاربر جدید ثبت نام کرده و از ظرفیت‌های خالی کاروان‌های عتبات عالیات مطلع شوند و در تکمیل مراحل ثبت نام خود در کاروان‌ها، گزینه تمایل به بهره‌مندی از تسهیلات را انتخاب و شماره سند عمره خود را وارد کرده و پس از طی مراحل لازم از این تسهیلات بهره‌مند شود.

  ۳-متقاضیان دریافت این تسهیلات، پس از درج شماره ثبت نامی عمره (شماره سند عمره) در سامانه جامع عتبات عالیات، بایستی با همراه داشتن مدارک شناسایی و کارت ثبت نام عمره به یکی از شعب بانک ملت مراجعه و تقاضای دریافت این تسهیلات را اعلام کنند تا کاربر شعبه بانک اقدام به صدور معرفی نامه کند.

  ۴- مبلغ تسهیلات اعطایی به ازاء هر فردی دارای سند ودیعه عمره در بانک ملت، معادل ۱۰۰ درصد موجودی حساب سپرده بلند مدت و کوتاه مدت عمره و تا سقف ۱۵ میلیون ریال است که پس از اعطای تسهیلات این مبلغ در حساب ودیعه گذاران مسدود می‌شود.

  ۵-تمامی فرآیند اعطای تسهیلات در بانک، همانند دیگر تسهیلات بانکی است که استعلام از بانک مرکزی و عدم بدهکاری و … مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عدم وجود مشکل به متقاضیان تسهیلات اعطا می‌شود و با توجه به ضمانت حساب عمره مفرده زائر، نیازی به معرفی ضامن نیست.

  ۶-پس از طی مراحل اعطای تسهیلات، مابه التفاوت هزینه سفر از زائر اخذ و به همراه مبلغ تسهیلات به صورت یکباره به حساب تجمیع وجوه عتبات نزد بانک ملت واریز شده و زائر می‌تواند مابقی مراحل ثبت نام خود را دنبال کند.

  ۷-حساب ودیعه عمره متقاضیان دریافت تسهیلات در بانک تا زمانی که تمامی اقساط تسهیلات خود را پرداخت نکرده و تسویه نکنند، مسدود بوده و امکان اعزام و یا انتقال آن وجود نخواهد داشت.

  ۸- در صورت بهره مندی متقاضیان سفر زیارتی عتبات از تسهیلات وام ۱۵ میلیون ریالی اولویت آنان برای عزیمت به سفر زیارتی عمره مفرده حفظ خواهد شد و پس از تسویه حساب اقساط تسهیلات، در صورت از سرگیری سفرهای عمره این عزیزان می‌توانند به این سفر معنوی اعزام شوند.

  در انتهای اطلاعیه سازمان حج و زیارت اعلام شده است که ارائه تسهیلات به ودیعه گذاران حج تمتع و عمره مفرده در شعب بانک ملی ایران نیز در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد و اطلاع رسانی‌های لازم از طریق رسانه‌ها و پایگاه اطلاع رسانی این سازمان انجام خواهد پذیرفت.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.