• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » ایران تا پاکسازی کامل عراق، در کنار ملت و دولت این کشور خواهد ماند
  کد خبر : 1923417

  ایران تا پاکسازی کامل عراق، در کنار ملت و دولت این کشور خواهد ماند

    به گزارش ایران ویج، بهرام قاسمی درباره تناقض حضور آمریکایی‌ها در عملیات موصل با وجود نقش حمایتی از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی گفت: نگاه‌های مختلفی درباره حاضران در صحنه عراق و منطقه وجود دارد؛ یکی نگاه بدبینانه و یکی نگاه خوشبینانه. وی افزود: ما از هرگونه رفتاری که در مبارزه و مقابله با…

  تا پاکسازی کامل عراق، در کنار ملت و دولت این کشور خواهد ماند

   

  به گزارش ایران ویج، بهرام قاسمی درباره تناقض حضور آمریکایی‌ها در عملیات موصل با وجود نقش حمایتی از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی گفت: نگاه‌های مختلفی درباره حاضران در صحنه عراق و منطقه وجود دارد؛ یکی نگاه بدبینانه و یکی نگاه خوشبینانه.

  وی افزود: ما از هرگونه رفتاری که در مبارزه و مقابله با تروریسم به صورت صادقانه باشد قطعا حمایت می‌کنیم و مهم‌تر این است که به آنچه دولت عراق به عنوان دولتی مستقل تصمیم بگیرد، احترام می‌گذاریم و قطعا قصد دخالت در مسائل داخلی این کشور را نداریم.

  قاسمی گفت: آنچه مهم است، موصل بخشی از خاک عراق است و سرنوشت آن و تصمیم‌گیری درباره آن به دولت این کشور مربوط می‌شود. به همین علت، هر آنچه با خواست و هماهنگی دولت عراق در چارچوب مبارزه با تروریسم اتخاذ شود، گامی مثبت است.

  سخنگوی وزارت امور خارجه در مصاحبه با خبرگزاری صداو سیما افزود: ما از ابتدا به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور همسایه، عراق احترام گذاشته، به آن پایبند بوده، برایش سرمایه‌گذاری کرده و به آن اهمیت بالایی داده‌ایم و این مواضع ما تغییرناپذیر است.

  وی اضافه کرد: ما عراقی باثبات و توسعه‌یافته می‌خواهیم که از صلح و ثبات برخوردار باشد و بتواند از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود دفاع کند.

  قاسمی تاکید کرد: بر این اساس از هرگونه مبارزه‌ای که دولت عراق بتواند علیه تروریست‌ها داشته باشد و آنان را از این کشور براند، دفاع می‌کنیم و همچنان که بارها اعلام کرده‌ایم، تا پاکسازی کامل عراق و برقراری ثبات در این کشور در کنار ملت و دولت این کشور خواهیم ماند.

  وی افزود: ما در کنار همه قشرها، همه پیروان مذاهب، قومیت‌ها و قبایل و گروه‌های مختلف عراقی که همواره و در طول تاریخ به طور مسالمت‌آمیز کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند و می‌کنند، خواهیم بود و به آنان کمک می کنیم.

  سخنگوی دستگاه دیپلماسی، مبارزه با تروریسم را سیاست اصولی و تغییرناپذیر کشورمان از گذشته تاکنون دانست و تاکید کرد: همانطور که در سالیان گذشته تاکنون در عمل نشان داده‌ایم، ما در مبارزه با تروریسم با هیچ‌کس تعارف نداریم و شوخی نمی‌کنیم و به صورت جدی و در این مبارزه سهیم خواهیم بود و از آن حمایت می‌کنیم.

  قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه مبارزه جدی و صادقانه علیه تروریسم در منطقه به ویژه در کشورهای همسایه حمایت می‌کند و در آن سهیم است و خواهد بود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.