• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » تنهایی؛ عاقبت ترجیح دادن حرف مردم
  کد خبر : 1923346

  تنهایی؛ عاقبت ترجیح دادن حرف مردم

  در بعضی جوامع قضاوت موجود درباره ازدواج مجددسبب شده بعضی از افراد پس از طلاق یا فوت همسرشان، تنهایی را ترجیح دهند. فاطمه تندکار روان‌شناس با اشاره به ازدواج مجدد زوجین اظهار داشت: جدایی زن و مرد از یکدیگر یا مرگ یکی از طرفین مشکلات زیادی را به زوج‌ها و فرزندانشان تحمیل می‌کند. حتی پس…

  در بعضی جوامع قضاوت موجود درباره ازدواج مجددسبب شده بعضی از افراد پس از طلاق یا فوت همسرشان، تنهایی را ترجیح دهند.

  ۲۲

  فاطمه تندکار روان‌شناس با اشاره به ازدواج مجدد زوجین اظهار داشت: جدایی زن و مرد از یکدیگر یا مرگ یکی از طرفین مشکلات زیادی را به زوج‌ها و فرزندانشان تحمیل می‌کند. حتی پس از اینکه آن‌ها زندگی خود را با فرد جدیدی آغاز می‌کنند تا حدودی دشواری شرایط قبل باقی خواهد ماند.

  وی با اشاره به موقعیت فرزندان در این خانواده‌ها، گفت: موقعیت فرزندان هر چقدر هم که حساس باشد، توجیه خوبی برای تنها ماندن پدر و مادرها نیست هر چند در بعضی جوامع قضاوت دیگران درباره ازدواج مجدد گاه آزاردهنده است. شاید به همین دلیل برخی زن و مردها پس از طلاق یا فوت همسرشان، تنهایی را ترجیح می‌دهند.

  تندکار در ادامه بیان داشت: فرزندان این خانواده‌ها با تصور غلطی که دارند، فکر می‌کنند اگر ناپدری یا نامادری خود را دوست بدارند، به والدین اصلی خود خیانت کرده و گویی به آن‌ها پشت کرده‌اند.

  این روان‌شناس با اشاره به راهکاری که والدین قبل از اردواج باید پیش بگیرند، تصریح کرد: بهترین کار این است که زوجین فرزندان را پیش ازعقد با فرد مورد نظر آشنا کنند.

  وی در پایان افزود: والدین جدید فرزندان همسر خود را باید مانند فرزند خود دوست داشته باشند و به آنچه آنها می‌خواهند، توجه نشان دهند. همچنین نباید از پدر یا مادر قبلی فرزندان بدگویی کنند چرا که به هر حال فرزندان، پدر و مادر خود را دوست دارند و نمی‌توانند بدگویی‌ها را تحمل کنند.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.