• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , ورزش و سلامت » برخی حرکات ورزشی عمومی و موضعی مناسب در درمان چاقی
  کد خبر : 1923243

  یک متخصص طب سنتی:

  برخی حرکات ورزشی عمومی و موضعی مناسب در درمان چاقی

  یک متخصص طب سنتی برخی حرکات ورزشی عمومی و موضعی مناسب در درمان چاقی را تشریح کرد. مریم ایران زاد اصل درباره ورزش اظهار داشت: ورزش یکی از روش‌های از بین برنده مواد زائد (رطوبات اضافی) در درمان چاقی محسوب می‌شود. به گفته وی در بسیاری از موارد نمی‌توان ورزش را از ابتدای درمان آغاز…

  یک متخصص طب سنتی برخی حرکات ورزشی عمومی و موضعی مناسب در درمان چاقی را تشریح کرد.

  ۵۷

  مریم ایران زاد اصل درباره ورزش اظهار داشت: ورزش یکی از روش‌های از بین برنده مواد زائد (رطوبات اضافی) در درمان چاقی محسوب می‌شود.

  به گفته وی در بسیاری از موارد نمی‌توان ورزش را از ابتدای درمان آغاز کرد به ویژه اگر بیمار دچار چاقی مفرط و ضعف باشد. در این هنگام، ورزش سبب حرکت مواد و ایجاد عوارض می‌شود و باید تا سبک‌تر شدن بیمار و قوت گرفتن نبض به تاخیر بیافتد.

  تاب بازی ورزش بی عارض برای رفع چاقی است

  این متخصص طب سنتی افزود: البته تاب بازی به عنوان ورزش محلل (تحلیل برنده رطوبات) بدون عارضه توصیه می‌شود.

  آشنایی با انواع ورزش‌های عام

  ایران زاد اصل اضافه کرد: حرکات ورزشی عام بدن به ورزش‌هایی گفته می‌شود که در انجام آنها تمام اعضای بدن حرکت می‌کنند. مثل طناب بازی، روزانه ۳ بار هر بار ۱۵ دقیقه, پیاده روی آرام، روزانه ۲ بار هر بار ۴۵ دقیقه, تاب بازی، روزانه ۲ بار هر بار ۳۰ دقیقه, کوه پیمایی, سوارکاری, قایق سواری است.

  حرکات موضعی برای کوچک کردن شکم و باسن:

  وی خاطرنشان کرد: راه رفتن با گام‌های بلند، در این حرکت باید تا حد ممکن گام‌ها را بلند برداشته شود، به گونه‌ای که کشش را در عضلات پای عقبی حس شود همچنین ورزش درازکش شکم (دراز و نشست) نیز برای کوچک کردن شکم مفید است.

  این متخصص طب سنتی ادامه داد: ورزش شکم ایستاده که در این حرکت، پشت به دیوار باید ایستاد و همه پشت را به دیوار بچسبانند. سپس با عمل دم، عضلات را به داخل شکم کشیده و با عمل بازدم، آنها را به بیرون پرتاب کنند. این عمل را ۳۰ بار انجام داده، سپس ۲ دقیقه استراحت کرده و دوباره تکرار کنید. این حرکت تا ۵ بار قابل تکرار است.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.