• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » بزرگترین بدهکار شبکه بانکی کیست؟
  کد خبر : 1923186

  بزرگترین بدهکار شبکه بانکی کیست؟

  دولت همچنان در جاده بدهکاری به شبکه های می راند، طبق آخرین آمار این بدهی رکورد ۱۶۸ هزار میلیارد تومان هم پشت سر گذاشت. به گزارش ایران ویج، دولت همچنان در جاده بدهکاری به شبکه های می راند، طبق آخرین آمار این بدهی رکورد ۱۶۸ هزار میلیارد تومان هم پشت سر گذاشت.  بر اساس تازه‌ترین…

  ۵۱۵۵۴۵۴۵۱۵۵۰

  دولت همچنان در جاده بدهکاری به شبکه های می راند، طبق آخرین آمار این بدهی رکورد ۱۶۸ هزار میلیارد تومان هم پشت سر گذاشت.

  به گزارش ایران ویج، دولت همچنان در جاده بدهکاری به شبکه های می راند، طبق آخرین آمار این بدهی رکورد ۱۶۸ هزار میلیارد تومان هم پشت سر گذاشت.

   بر اساس تازه‌ترین گزارشی که بانک مرکزی از دارایی و بدهی سیستم بانکی منتشر کرده، حجم بدهی دولت به این مجموعه تا پایان پنج ماهه ابتدایی امسال به بیش از ۱۶۸ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است؛ این رقم بالغ بر ۱۷ درصد نسبت به پایان سال گذشته رشد دارد.
  جزئیات این ترازنامه بیان‌گر آن است که از مجموع بدهی ۱۶۸ هزار میلیاردی دولت به شبکه بانکی بالغ بر ۳۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان متعلق به بدهی به بانک مرکزی است، به عبارتی دولت از پایان سال گذشته تا پایان مردادماه امسال بیش از ۱۰ هزار میلیارد دیگر و با رشد ۴۲ درصدی به بانک مرکزی بدهکار شده است.
  این در حالی است که بخشی عمده‌ای از بدهی هنگفت دولت به نظام بانکی را رقم ۱۳۷ هزار میلیاردی به مجموعه بانک‌ها تشکیل می‌دهد که با رشد ۱۲.۷ درصدی در پنج ماه اول امسال همراه بوده و از ۱۲۱ هزار میلیارد تا ۱۳۷ هزار میلیارد تومان پیش رفته است.
  تفکیک بدهی‌های دولت به بانک‌ها حاکی از آن است که خود اکنون ۱۳۳ هزار میلیارد تومان و شرکت‌ها و موسسات آن نیز تا ۳۹۰۰ میلیارد تومان بانک‌ها بدهی دارند.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.