• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , دانستنیهای پزشکی » افزایش ریسک بروز زوال عقل در بیماران مبتلا به سرطان پروستات
  کد خبر : 1923071

  افزایش ریسک بروز زوال عقل در بیماران مبتلا به سرطان پروستات

  طبق یک مطالعه جدید، ریسک بروز دمانس یا زوال عقل در بیماران مبتلا به سرطان پروستات که تحت درمان با داروهای هورمونی کاهش دهنده تستوسترون هستند، دو برابر است. محققان دانشگاه استنفورد کالیفرنیا دریافته اند مردانی که تحت درمان سرکوب آندروژن (ADT) قرار می گیرند ۸ درصد در معرض ریسک ابتلا به دمانس یا زوال…

  طبق یک مطالعه جدید، ریسک بروز دمانس یا زوال عقل در بیماران مبتلا به سرطان پروستات که تحت درمان با داروهای هورمونی کاهش دهنده تستوسترون هستند، دو برابر است.

  ۴۲
  محققان دانشگاه استنفورد کالیفرنیا دریافته اند مردانی که تحت درمان سرکوب آندروژن (ADT) قرار می گیرند ۸ درصد در معرض ریسک ابتلا به دمانس یا زوال عقل در مدت ۵ سال درمان قرار دارند، درحالیکه بیماران مبتلا به این سرطان که تحت این نوع درمان نبودند، ۳.۵ درصد در معرض این ریسک قرار داشتند.

  کوین نید، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: افراد تحت درمان با ADT در مطالعه ما، در مقایسه با افراد بدون این نوع درمان، دو برابر در معرض ریسک ابتلا به دمانس قرار داشتند.

  محققان اذعان می کنند مردان تحت درمان به شیوه ADT نباید به خاطر این یافته ها، درمانشان را متوقف سازند چراکه همچنان مطالعات بیشتری برای این ارتباط احتمالی موردنیاز است.

  تستوسترون می تواند موجب تحریک به پیشرفت سرطان پروستات شود، از اینرو یک گزینه درمانی شامل استفاده از داروها برای کاهش سطح هورمون های مردانه در خون یا آندروژن، است.

  متاسفانه شواهد نشان می دهد که میزان تستوسترون پایین ممکن است دارای پیامدهای منفی برای مغز باشد.

  برای بررسی این ارتباط احتمالی، تیم تحقیق داده های بالغ بر ۹۲۰۰ مرد مبتلا به سرطان پروستات را بررسی کردند. از بین این تعداد، هزار و ۸۲۶ نفر تحت درمان ADT بودند.

  محققان در طول مدت ۵ سال پیگیری وضعیت این افراد متوجه شدند این گروه از مردان بیشتر مبتلا به زوال عقل تشخیص داده شدند.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.