• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » بازگشایی «مرز سومار» برای زائران اربعین منتفی شد
  کد خبر : 1923057

  دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی:

  بازگشایی «مرز سومار» برای زائران اربعین منتفی شد

  دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی بازگشایی مرز سومار ـ مندلی برای ایام اربعین حسینی را منتفی دانست و گفت: مرزهای مهران، شلمچه و چزابه به‌صورت زمینی و مرز خرمشهر به‌صورت دریایی در اختیار زائران اربعین حسینی خواهد بود. مجید آقابابایی درباره مرزهای تعیین شده خروج و بازگشت زائران در ایام اربعین حسینی اظهار کرد: زائران…

  دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی بازگشایی مرز سومار ـ مندلی برای ایام اربعین حسینی را منتفی دانست و گفت: مرزهای مهران، شلمچه و چزابه به‌صورت زمینی و مرز خرمشهر به‌صورت دریایی در اختیار زائران اربعین حسینی خواهد بود.

  ۳۹

  مجید آقابابایی درباره مرزهای تعیین شده خروج و بازگشت زائران در ایام اربعین حسینی اظهار کرد: زائران اربعین حسینی می‌توانند با داشتن مدارک قانونی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی به خاک عراق تردد کنند.

  وی ادامه داد: بازگشایی مرز سومار ـ مندلی که قرار بود در ایام اربعین حسینی انجام بگیرد نیز منتفی شده و زائران از همان مرزهای تعیین شده به این سفر اقدام می‌کنند.

  دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: مرزهای مهران، شلمچه و چزابه به‌صورت زمینی و مرز خرمشهر به‌صورت دریایی در اختیار زائران اربعین حسینی خواهد بود.

  آقابابایی افزود: مرز هوایی ایران و عراق نیز در ایام اربعین حسینی آماده خدمت‌رسانی برای زائران است و پیش‌بینی می‌کنیم که امسال همانند سال گذشته، ۶ درصد زائران از مرز هوایی اقدام به سفر کنند؛ تمامی زیرساختها برای افزایش پروازها نیز انجام می‌گیرد.

  وی اظهار کرد: اکثریت زائران اربعین حسینی، مرزهای زمینی را برای سفر خود انتخاب می‌کنند و تمامی امکانات لازم برای این منظور مهیا است.

  دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۲ میلیون نفر از کشورمان به عتبات عالیات در ایام اربعین سفر کنند و شاهد افزایش تعداد زائران خواهیم بود.

  به گزارش تسنیم، پیش‌تر حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین گفته بود: مرز سومار ـ مندلی نیز می‌تواند به عنوان مرکز کمکی مهران در ایام اربعین حسینی مورد توجه زائران قرار گیرد اما بازگشایی آن منوط به فراهم آمدن زیرساختها و تامین امنیت زائران اربعین در این مرز است.

  در حال حاضر به غیر از مرز هوایی، مرزهای شلمچه، چزابه، مهران و خرمشهر در اختیار زائران اربعین حسینی خواهد بود.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.