• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » افزایش خدمات مشاوره در پی رواج «ازدواج سفید»
  کد خبر : 1922723

  افزایش خدمات مشاوره در پی رواج «ازدواج سفید»

  رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت: با رواج «ازدواج سفید» یا «روابط فراخانوادگی» در بین جوانان،نشانه‌های آسیب آن را از ۱۰ سال پیش در مراجعه به دفاتر مشاوره دیده‌ایم بطوری که میزان مراجعه افراد بیشتر شده است. مجید رضازاده در رابطه با وضعیت آسیب‌های اجتماعی پس از رواج ازدواج سفید در جامعه…

  رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت: با رواج «ازدواج سفید» یا «روابط فراخانوادگی» در بین جوانان،نشانه‌های آسیب آن را از ۱۰ سال پیش در مراجعه به دفاتر مشاوره دیده‌ایم بطوری که میزان مراجعه افراد بیشتر شده است.

  ۵۲
  مجید رضازاده در رابطه با وضعیت آسیب‌های اجتماعی پس از رواج ازدواج سفید در جامعه گفت: از نظر اینکه ازدواج سفید باعث افزایش آسیب‌ها و آسیب‌رسانی به خانواده‌ها شده شکی نیست اما آماری از میزان این آسیب‌ها به دست نیامده است.
  وی ادامه داد: آسیب‌های ناشی از ازدواج سفید در بین جوانان به شرع و وضعیت کشور ما ربطی ندارد هر جند که در کشور ما آسیب‌رسانی‌اش بیشتر می‌شود چرا که چنین سنتی نبوده اما در هر کجا که ازدواجی صورت بگیرد و ثبت نشود آسیب‌رسان خواهد بود.
  رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت: اگر ازدواج ثبت شود قابل پیگیری خواهد بود در غیر اینصورت هر یک از طرفین مخصوصاً زن‌ها آسیب بیشتری می‌بینند و ممکن است آسیب‌های اجتماعی دیگری به تبع آن رخ دهد.
  رضازاده با بیان اینکه انجام تحقیقات گسترده در زمینه آسیب‌های ناشی از ازدواج سفید ساز و کار و بودجه زیادی می‌طلبد،‌گفت: در دفاتر مشاوره ما وضعیت آسیب‌های ناشی از این موضوع کاملاً مشهود است چرا که بعد از اینکه ارتباطات فراخانوادگی و فرافردی (ازدواج سفید) رخ می‌دهد آمار مراجعان به دفاتر مشاوره ما بالاتر رفته است.
  رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت:‌این امر شاید مربوط به ۱۰ سال پیش باشد که نشانه‌های آن را در مشاوره‌های خط تلفنی ۱۴۸۰ دیدیم که بیشتر شکایات نگرانی‌ها و مشکلات به این دست از روابط و مشکلات جنسی برمی‌گشت.
  وی گفت: بنابر این پیش‌بینی کرده بودیم که چنین اتفاقات و آسیب‌هایی بیشتر شود اکنون هم اگر رصد و برنامه‌ریزی‌های ما انجام شود بهتر می‌توانیم آسیب‌های اجتماعی را برای آینده ارزیابی کنیم.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.