• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » تحریف تاریخ در فیلم جدید رژیم‌صهیونیستی/ انکار هویت فلسطینی‌ها
  کد خبر : 1922432

  تحریف تاریخ در فیلم جدید رژیم‌صهیونیستی/ انکار هویت فلسطینی‌ها

    به گزارش ایران ویج به نقل از ایندیپندنت، وزارت امور خارجه رژیم‌صهیونیستی ویدیوی جدیدی منتشر کرد که تمسخر و انتقاد گسترده‌ای را در پی داشت. این فیلم از سوی مقامات برای نشان دادن آنچه تاریخ صهیونیست‌ها نامیده شده، ساخته شده است. داستان این فیلم به این شکل است: یک زوج صهیونیست در خانه‌ای مدرن…

   انکار هویت فلسطینی‌ها

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایندیپندنت، وزارت امور خارجه رژیم‌صهیونیستی ویدیوی جدیدی منتشر کرد که تمسخر و انتقاد گسترده‌ای را در پی داشت. این فیلم از سوی مقامات برای نشان دادن آنچه تاریخ صهیونیست‌ها نامیده شده، ساخته شده است.

  داستان این فیلم به این شکل است: یک زوج صهیونیست در خانه‌ای مدرن زندگی می‌کنند. این زوج هدف چندین تهاجم قرار می‌گیرند: رومی‌ها، عثمانی‌ها، صلیبی‌ها، آشوری‌ها و بابلی‌ها. در پایان فیلم، انگلیس فرا می‌رسد و اعلام می‌کند خانه این زوج متعلق به آنها است و فقط در لحظه پایانی دو فلسطینی پشت در خانه آنها ظاهر می‌شوند.

  منتقدان، از ساخت این فیلم به دلیل وجود اشتباهات تاریخی و اهداف نژادپرستانه آن انتقاد کرده‌اند. از نظر منتقدان، پوشش این زوج به درستی انتخاب نشده است و به جای لباس انسان‌های بدوی، لباس امروزی بر تن دارند.

  این فیلم به گونه‌ای ساخته شده که نشان دهد فلسطینی‌ها پس از اسرائیلی‌ها به این سرزمین آمده‌اند و آن را غصب کرده‌اند. منتقدان بر این باورند که سازندگان فیلم مذکور ارتباط فلسطینی‌ها با سرزمینشان را نادیده گرفته‌اند و به نظر می‌رسد وزارت امور خارجه رژیم‌صهیونیستی به واقعیت بی توجه است.

  این درحالیست که روز «نکبت» که یادآور بیرون راندن ۹۰ درصد فلسطینی‌ها از سرزمین‌شان است در اسناد ثبت شده است. تعداد زیادی از صهیونیست‌ها در حال حاضر در خانه‌هایی که از فلسطینی‌ها غصب کرده‌اند، زندگی می‌کنند.

  صهیونیست‌ها در این فیلم هویت فلسطینی‌ها و حضور آنها در این سرزمین را نادیده گرفته‌اند. این موضوع نشان‌دهنده سیاست‌های آزاردهنده رژیم‌صهیونیستی است.

  به نوشته ایندیپندنت، با اینکه این فیلم در شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها بازدید کننده جذب کرده است، این موضوع به هیچ‌وجه نشان‌دهنده موفقیت رژیم‌صهیونیستی نیست. این فیلم نه تنها کسی را متقاعد نمی کند، بلکه بسیاری از بازدیدکنندگان را آزار می‌دهد.

  روز نکبت نامی است که فلسطینیان و حامیان آنان برای اشاره به سالگرد بیرون راندن صدها هزار فلسطینی و شکل‌گیری اسرائیل استفاده کرده‌اند.از نظر فلسطینی‌ها این روز یادآور روزهای تلخ یعنی اشغال سرزمین‌شان و مصادره اراضی و اولین موج آوارگی و اخراج بیش از ۸۰۰هزار فلسطینی از خانه و کاشانه‌شان است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.