• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » ترغیب مردم به خرید «فیشهای حج تمتع و عمره» در زمان تعلیق حج
  کد خبر : 1922382

  در قالب ارسال پیامکهای انبوه تبلیغاتی صورت می‌گیرد

  ترغیب مردم به خرید «فیشهای حج تمتع و عمره» در زمان تعلیق حج

  با وجود تعطیلی حج تمتع و عمره به‌دلیل عملکرد سعودیها در فاجعه منا، مکه و هتک حرمت دو زائر کشورمان اما برخی از دفاتر زیارتی از فرصت تعطیلی حج هم نهایت استفاده را کرده‌ و با ارسال پیامکهای انبوه، مردم را به ثبت‌نام برای اعزام به حج ترغیب می‌کنند.  فروردین ماه سال گذشته، جمهوری اسلامی…

  با وجود تعطیلی حج تمتع و عمره به‌دلیل عملکرد سعودیها در فاجعه منا، مکه و هتک حرمت دو زائر کشورمان اما برخی از دفاتر زیارتی از فرصت تعطیلی حج هم نهایت استفاده را کرده‌ و با ارسال پیامکهای انبوه، مردم را به ثبت‌نام برای اعزام به حج ترغیب می‌کنند.

  ۸

   فروردین ماه سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران به‌دلیل تجاوز دو پلیس سعودی به دو نوجوان عمره‌گذار ایرانی، دستور تعلیق حج عمره را صادر کرد.

  چند ماه بعد از این حادثه، فاجعه‌ منا و مکه که منجر به شهادت بیش از ۴۷۵ نفر از هموطنان‌مان شد و با توجه به ترس سعودیها از افشای ابعاد این فاجعه توسط حجاج ایرانی در موسم حج امسال، مانع از حضور زاوران کشورمان در حج تمتع شدند؛ طبق شروط ایران، عربستان سعودی باید محاکمه پلیسهای خاطی را انجام دهد و علل فاجعه تلخ منا که منجر به جان‌باختن نزدیک به ۷ هزار نفر از حجاج کشورهای مختلف شد را روشن کند.

  اما در این میان برخی از دفاتر زیارتی در فرصت تعطیلی حج عمره و تمتع نیز از تدارک برای اعزام در آینده‌ای نامعلوم دست نکشیده‌اند و به ارسال پیامکهای انبوه برای فروش فیشهای حج عمره و تمتع اقدام کرده‌اند.

  یکی از این دفاتر زیارتی مستقر در خیابان انقلاب تهران با ارسال پیامکهای انبوه برای هموطنان، مدعی فروش فیشهای حج عمره به قیمت ۵۰۰ هزار تومان و حج تمتع به قیمت ۵ میلیون تومان شده است.

  خبرگزاری تسنیم در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مردم گفت‌وگویی با این دفتر فروش فیشهای حج انجام داده که در ادامه آمده است:

  تسنیم: دفتر زیارتی شما، پیامکی مبنی بر فروش فیشهای حج عمره و تمتع ارسال کرده، لطفاً اطلاعات بیشتری درباره قیمت و زمان اعزام می‌فرمایید؟

  هرکس تمایل به خرید فیشهای حج عمره و تمتع داشته باشد، می‌تواند با مراجعه به دفتر زیارتی ما فیشها را خریداری کند؛ قیمتهای دفتر زیارتی ما نیز برای فیشهای عمره و تمتع مناسب است.

  تسنیم: در حال حاضر که عمره و تمتع تعطیل شده است؛ چطور می‌توانید متقاضیان را اعزام کنید؟

  در حال حاضر حج عمره و تمتع موقتاً تعطیل شده اما این سفر که تا آخر تعطیل نمی‌ماند و در نهایت بازگشایی خواهد شد؛ متقاضی برای سفر به عمره فیش را خریداری می‌کند و هر زمان که حج عمره از تعلیق خارج شد در اولویت اعزام خواهد بود.

  تسنیم: قیمت فیشهای حج عمره چقدر است؟

  این فیشهای عمره کسانی است که قبلاً ثبت‌نام کرده‌اند و به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد البته باید متقاضیان مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم در بانک ملت بابت گشایش حساب پرداخت کنند.

  تسنیم: فیشهای حج تمتع چگونه و با چه قیمتی به فروش می‌رسد؟

  قیمت فیشهای مربوط به بازه زمانی سال ۸۶ در حدود ۵ میلیون تومان است که زمان اعزام هم هفت سال پس از بازگشایی حج تمتع خواهد بود؛ متقاضیانی هم که قصد عزیمت به تمتع در زمان بازگشایی حج را دارند باید فیشهایی با قیمت ۱۲.۵ میلیون تومان را خریداری کنند.»

  علت ارسال پیامکهای انبوه برای ترقیب متقاضیان به خرید فیشهای حج تمتع و عمره، موضوعی است که باید توسط مسئولان امر از جمله توسط سازمان حج و زیارت با دقت بررسی شود و مسئولان سازمان حج و زیارت باید به پرسشهایی نظیر اینکه آیا خرید و فروش فیشهای حج عمره و تمتع در زمان تعلیق و تعطیلی حج قانونی است یا خیر و اینکه این دفاتر زیارتی آیا مجاز به ارسال پیامک انبوه برای خرید و فروش فیشهای حج هستند، پاسخ دهد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.