• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » خلاصی از وابستگی به درآمد نفت تنها از مسیر اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود
  کد خبر : 1922353

  خلاصی از وابستگی به درآمد نفت تنها از مسیر اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: مردمی‌سازی اقتصاد و ارتقا مقاومت اقتصادی در برابر تحریم‌ها را باید از مهم‌ترین اهداف اقتصاد مقاومتی بدانیم. از مهم‌ترین ویژگی اقتصاد مقاومتی باید این باشد که سردرگمی برای همیشه قطع شود و هدف تنها تولید و تقویت تولید باشد.   بازسازی اقتصاد ملی هدف اقتصاد…

  ۱۲۰۷۰۴۵۷
  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: مردمی‌سازی اقتصاد و ارتقا مقاومت اقتصادی در برابر تحریم‌ها را باید از مهم‌ترین اهداف اقتصاد مقاومتی بدانیم.

  از مهم‌ترین ویژگی اقتصاد مقاومتی باید این باشد که سردرگمی برای همیشه قطع شود و هدف تنها تولید و تقویت تولید باشد.

   

  بازسازی اقتصاد ملی هدف اقتصاد مقاومتی است

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز با اشاره به اینکه هدف اقتصاد مقاومتی بازسازی و احیا اقتصاد ملی است اظهار داشت: مردمی‌سازی اقتصاد و ارتقا مقاومت اقتصادی در برابر تحریم‌ها را باید از مهم‌ترین اهداف اقتصاد مقاومتی بدانیم.

   

  وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مفهومی است که درپی مقاوم‌سازی، بحران‌زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می‌شود.

   

  علیرضا آقابالایی با اشاره به نتایج مشارکت مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: به‌طور قطع باور و مشارکت همگانی و اعمال مدیریت‌های عقلایی و مدبرانه پیش‌شرط و الزام چنین موضوعی است.

   

  اقتصاد مقاومتی تأکید روی مزیت‌های تولید داخل است

  وی یادآور شد: خلاصی از وابستگی به درآمد نفت مصداق خوداتکایی است و این موضوع از مسیر اقتصاد مقاومتی محقق می‌شد.

   

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی اقتصاد مقاومتی را تلاش برای خوداتکایی دانست و تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی‌ها و تأکید روی مزیت‌های تولید داخل و تلاش برای خوداتکایی است.

   

  مهار سوداگری گام اول تحقق اقتصاد پایدار است

  نایب‌رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه مهار سوداگری و فساد گام اول تحقق اقتصاد پایدار است اظهار داشت: برای بالا بردن مشارکت مردمی باید از هر نوع فعالیت اقتصادی مردمی استقبال شود.

   

  وی اقتصاد مقاومتی را بهانه‌ای برای خرید کالاهای داخلی دانست و تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی را می‌توان بهانه‌ای برای فرهنگ‌سازی اولویت تولید بر واردات و خرید کالاهای داخلی قلمداد کنیم.

  ابراهیم ناهی ادامه داد: فرهنگ‌سازی شرکای تجاری ایران باید مدنظر فعالان اقتصادی قرار گیرد و فعالان اقتصادی در این راه بیش‌ از پیش فعالیت کنند.

   

  وی تاکید کرد: باید فضایی بر کشور و جامعه حاکم شود که همه مردم خودشان را مولّد در اقتصاد و شریک در پیشرفت و مقاومت کشور حس کنند و بر آن ببالند.

   

  سیاست‌گذاری برای اصلاح الگوی مصرف، افزایش بهره‌وری در تولید، کاهش قیمت تمام‌شده تولیدات، کیفیت بهتر و خدمات بیشتر در رقابت با تولیدات خارجی و کاهش واردات، حمایت از تولید ملی و کاهش آمار بیکاری دست‌مایه تحقق اقتصاد مقاومتی است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.