• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » اهدای خون بیش از ۳۶ هزار نفر در تاسوعا و عاشورا
  کد خبر : 1922232

  سخنگوی سازمان انتقال خون :

  اهدای خون بیش از ۳۶ هزار نفر در تاسوعا و عاشورا

  سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه بیش از ۳۶ هزار نفر در کشور در تاسوعا و عاشورای حسینی خون اهدا کرده‌اند، گفت: بیشترین میزان رشد اهدای خون در این مدت مربوط به خراسان رضوی،‌ شمالی و سمنان بوده است. بشیر حاجی‌بیگی در ارتباط با آمار اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار…

  سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه بیش از ۳۶ هزار نفر در کشور در تاسوعا و عاشورای حسینی خون اهدا کرده‌اند، گفت: بیشترین میزان رشد اهدای خون در این مدت مربوط به خراسان رضوی،‌ شمالی و سمنان بوده است.

  ۷۷
  بشیر حاجی‌بیگی در ارتباط با آمار اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار داشت: ۳۶ هزار و ۳۲۸ نفر در کشور در شب تاسوعا، روز تاسوعا و روز عاشورا اهدای خون کرده‌اند و بیشترین میزان رشد اهدای خون در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل مربوط به استان‌های خراسان رضوی، شمالی و سمنان بوده است.

  وی افزود: ۴۴ هزار و ۴۲۱ نفر در شب تاسوعا، روز تاسوعا و روز عاشورا جهت اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون سراسر کشور مراجعه کرده‌اند.

  سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: یک هزار و ۸۹۹ نفر از بانوان در این مدت خون اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۷ درصد رشد داشته و بیشترین میزان رشد مربوط به استان گیلان بوده است.

  حاجی‌بیگی به موضوع نذر خون اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ۸ هزار و ۴۴۰ نفر در سراسر کشور در نوبت‌دهی نذر خون شرکت کرده و اهدای خون خود را از تاسوعا تا اربعین انجام خواهند داد.

  وی گفت: بیشترین آمار نذر اهدای خون مربوط به استان‌های اردبیل و پس از آن مازندران و تبریز بوده است.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.