• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری , مناطق دیدنی ایران » آشنایی با آبشار داستان +عکس
  کد خبر : 1921763

  آشنایی با آبشار داستان +عکس

  تصاویر یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان شاهرود که تا کنون ناشناخته مانده تنگ و آبشار داستان است.این آبشار در ۷ کیلومتری غرب مجن در منطقه ای تحت عنوان دشن تلی و اسپید خاک قرار دارد. این آبشار زیبا و با عظمت در میان تنگه ای به نام داستان با ارتفاع ۱۲ متر در بین…

  تصاویر یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان شاهرود که تا کنون ناشناخته مانده تنگ و آبشار داستان است.این آبشار در ۷ کیلومتری غرب مجن در منطقه ای تحت عنوان دشن تلی و اسپید خاک قرار دارد. این آبشار زیبا و با عظمت در میان تنگه ای به نام داستان با ارتفاع ۱۲ متر در بین دو سنگ عظیم الجثّه جاری است و بیننده در نگاه اول می پندارد که سنگ ها تا لحظاتی دیگر در حال فرو افتادن است.

  ۲۹
  گفتنی است ، فضای تنگ حالتی شگفت انگیز دارد و این تنگ به زعم بسیاری از گردشگران بی نظیر است چرا که فرم صخره ها و توپوگرافی منطقه بر زیبایی آن افزوده است و مکان مناسبی برای صخره نوردی به نظر می رسد.
  چنین نقل است که این تنگ در اثر زلزله ای در سال های بسیار دور ایجاد شده و رودخانۀ منتهی به آبشار از این تنگ می گذرد. طول تنگ در حدود ۲ کیلومتر و عرض تقریبی آن ۵ متر می باشد و در مسیر رودخانه آبشار های دیگری با ارتفاع ۵ تا ۱۰ متری دیده می شود که جریان آن در میان تنگ بسیار جذاب است.

  ۳۰

  پیچش صدای آب در میان صخره ها و قدرت خیره کنندۀ آن به گونه ای است که دل هر فردی را به لرزه در می آورد و شدّت صدا به گونه ایست که افراد فریاد یکدیگر را از فاصلۀ ۵ متری نمی شنوند.فضای عجیب تنگه مملو از ذرات ریز آب است که در اثر ریزش جریان آب روی سنگ ها ایجاد می گردد گویی از سرما به بخار می مانند و شاید یکی از دلایل نبود عکس های مناسب از این آبشار وجود همین ذرّات ریز آب باشد

  ۳۲

  همه چیز اینجا زیباست و بیشتر از همه میزان برودت آب قابل توجّه است، بطوری که کمتر کسی توانایی نگه داشتن دست خود در میان آب را بیش از یک دقیقه دارد.

  ۳۱

  منبع : ایران گردشگری

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.