• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » راه اندازی مؤسسه ویژه تامین سرمایه و تسهیلات مسکن در بافت فرسوده
  کد خبر : 1921732

  راه اندازی مؤسسه ویژه تامین سرمایه و تسهیلات مسکن در بافت فرسوده

  محمد هاشم بت شکن گفت : با توجه به تاکید دولت برای احیاء بافت های فرسوده ، موسسه ویژه صندوق تامین سرمایه و تسهیلات مسکن برای احیاء و بازسازی بافت های فرسوده کشور راه اندازی خواهد شد. محمد هاشم بت شکن در خصوص راه اندازی موسسات پس انداز و تسهیلات منطقه ای در کشور گفت:پیشنهاد…

  ۲۳۲۸۳۲۸۰
  محمد هاشم بت شکن گفت : با توجه به تاکید دولت برای احیاء بافت های فرسوده ، موسسه ویژه صندوق تامین سرمایه و تسهیلات مسکن برای احیاء و بازسازی بافت های فرسوده کشور راه اندازی خواهد شد.

  محمد هاشم بت شکن در خصوص راه اندازی موسسات پس انداز و تسهیلات منطقه ای در کشور گفت:پیشنهاد اولیه راه اندازی ۷ موسسه پس انداز و تسهیلات منطقه ای در نقاط مختلف کشور ارائه شده است تا بتوانیم به اعطای تسهیلات به شکل منطقه ای اقدام کنیم.

   

  وی افزود:با توجه به تاکید دولت برای احیاء بافت های فرسوده ، موسسه ویژه صندوق تامین سرمایه و تسهیلات مسکن برای احیاء و بازسازی بافت های فرسوده کشور راه اندازی خواهد شد.

   

  به گفته وی،یکی دیگر از موسسات پس انداز و تسهیلات منطقه ای همانا با هدف آبادسازی سواحل مکران و مناطق مسکونی این منطقه خواهد بود.

   

  بت شکن با اشاره به اینکه صندوق تامین سرمایه ،موسسات پس انداز و تسهیلات مسکن هستند که به شکل منطقه ای در شعاع جغرافیایی یک استان یا منطقه فعالیت میکنند اضافه کرد: پیشنهاد بانک مسکن این است که در فاز اول پنج موسسه در کلانشهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز ایجاد شود.

   

  مدیر عامل بانک مسکن خاطر نشان کرد: مجوز این صندوق را بانک مرکزی ارائه خواهد کرد و این موسسات اعتباری ازجانب بخش خصوصی ایجاد خواهد شد.

   

  مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: فعالان بخش مسکن از جمله انبوه سازان و شرکت‌های ساختمانی و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و عموم مردم میتوانند سهام‌دار آن باشند و کسی که سهام‌دار و سپرده گذار است از ۲ سود میتواند استفاده کند و هم به عنوان سپرده گذار از سود سپرده گذاری و هم به عنوان سهام‌دار از نرخ‌هایی که بانک مرکزی تعریف کرد دریافت کند.

   

  وی تاکید کرد: سرمایه اولیه تاسیس موسسات در تهران ۵۰ میلیارد تومان و سایر مراکز استان‌ها و کلانشهرها ۳۰ میلیارد تومان است و  حداکثر سهام بانک مسکن ۲۰ درصد است و ۸۰ درصد پذیره نویسی عام خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.