• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , دانشگاه » کاسبی به سبک دانشگاه آزادی‌ها
  کد خبر : 1921457

  کاسبی به سبک دانشگاه آزادی‌ها

  در حالی که دانشگاه آزادی‌ها صحبت از عدم افزایش شهریه ثابت برای ترم جدید می‌کنند اما دانشجویان باز هم غافلگیر می‌شوند.  قطار افزایش شهریه این بار به دانشگاه آزاد اسلامی رسید؛ افزایش شهریه موضوعی است که دانشجویان دانشگاه آزاد با آن خو گرفته اند. میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیش‌تر در خصوص عدم افزایش شهریه…

  در حالی که دانشگاه آزادی‌ها صحبت از عدم افزایش شهریه ثابت برای ترم جدید می‌کنند اما دانشجویان باز هم غافلگیر می‌شوند.

  ۶۶

   قطار افزایش شهریه این بار به دانشگاه آزاد اسلامی رسید؛ افزایش شهریه موضوعی است که دانشجویان دانشگاه آزاد با آن خو گرفته اند.

  میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیش‌تر در خصوص عدم افزایش شهریه ثابت دانشجویان فعلی و افزایش ۱۵ درصدی شهریه متغیر خبرداده بود اما از قرار معلوم افزایش شهریه ثابت حتی برای دانشجویان قدیم الورود هم تبدیل به کابوسی شده که نه تنها هر ساله بلکه شاید هر ترم دانشجویان را به خود درگیر کند.

  رنجی که انگار دانشجویان را خلاص نمی‌کند

  وقتی با یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد در خصوص شهریه این ترم صحبت کردیم، گفت: برای دانشجویانی که همانند من ورودی سال ۹۴ دانشگاه آزادند، مسئله گران شدن شهریه یک شوک محسوب می‌شود. هر ترم شهریه ثابت ما افزایش پیدا می کند و حتی ما فرق میان شهریه ثابت و متغییر را نمی دانیم چرا که شهریه ثابت نیز دقیقا مثل شهریه متغییر هر ساله با یک نوسان سلیقه ای همراه است. نکته ی جالب تر اینجاست که گاهی این افزایش شهریه را شب حذف و اضافه به ما اعلام می کنند و ما دست از پا کوتاه تر مجبور به پرداخت شهریه در چنین مدت کوتاهی خواهیم بود.

  رابطه معکوس شهریه با کیفیت

  یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه آزادی در این خصوص می گوید: حتی اگر افزایش شهریه ثابت پذیرفتنی باشد اما ما عملا هیچ تغییری در ارتقای سطح امکانات دانشگاه هایمان نمی بینیم. ترم گذشته نیز به قسمت امور خدماتی رفتیم تا آنها را حتی از اوضاع نامتناسب سرویس های بهداشتی مطلع سازیم اما هیچ تغییری در روند بهبود اوضاع مشاهده نکردیم.

  این دانشجو ادامه داد: فضای آموزشی کلاس های ما در قبال چنین مبالغی که دانشگاه از ما می‌گیرد، بسیار محدود است. حتی زمانی که برای امور درسی به آزمایشگاه می رویم ابتدایی ترین وسایل را نیز خودمان باید تهیه کنیم و دانشگاه مسئولیتی در قبال این موضوع به گردن نمی‌گیرد.

  اقدام عجیب دانشگاه در جهت افزایش پتانسیل های خفته دانشجویان!

  اخباری که از دانشجویان دانشکده های مختلف این دانشگاه به گوش می رسد، حاکی از آن است که برخی از واحدهای دانشگاهی در حرکتی جالب اقدام به برگزاری سه امتحان در یک روز و در یک زمان کرده‌اند. ما این اقدام را گامی به سوی فعال سازی پتانسیل های خفته و نهان دانشجویان عزیز دانشگاه آزاد می دانیم و برایشان از سوی خداوند متعال عاجزانه طلب صبر و شکیبایی داریم چرا که گویا در سیستم آموزشی بعضی دانشگاه های دانشگاه آزاد این تبدیل به یک عرف شده است که دانشجو ۲ یا حتی سه امتحان را در یک روز و در یک زمان بدهد.

  نکته جالب دیگر که بسیار حائز اهمیت است، اقدام بس خلاقانه این معاونت در زمان ارائه دروس برای انتخاب واحد است که تاریخ امتحان هر درس را ارائه نمی دهند و دانشجو گیج و مستحصل مجبور به انتخاب دروس روی زمین و هوا شده و از اینکه که امتحانش در یک روز و یا با تداخل نباشد، دست به دعا می‌شود.

  اما از بد ماجرا گویا خیلی از دانشجویان، چند ترمی است با این مشکل مواجه شده اند و اعتراض ها نیز راه به جایی نبرده است.

  دانشگاه آزاد با واحد های دانشگاهی متخلف و افزایش شهریه ثابت برخورد می کند

  مجتبی علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص اظهار داشت: مبحثی به نام شهریه ثابت در دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد و باید از آن به نام شهریه پایه یاد کرد که شهریه ای برای جبران هزینه های دانشگاه در ازای ارائه خدمات است و شهریه متغیر نیز بستگی به تعداد واحدهای انتخابی دانشجو دارد.

  علوی فاضل بیان کرد: دانشجویان ورودی‌های قدیم تا سقف ۱۵ درصد افزایش شهریه متغیر داشته اند و به هیچ وجه در شهریه پایه آنها نباید تغییری صورت گیرد که با وجود برخورداری از مجوز افزایش ۲۵ درصدی در کل شهریه، هیات امنای استانی و مرکزی دانشگاه تنها با ۱۵ درصد افزایش موافقت کردند. در واقع به جای کل شهریه فقط شهریه متغیر ۱۵ درصد افزایش داشته است.

  علوی فاضل تصریح کرد: دانشجویان برای شکایت به تمام سامانه های دانشگاه به ویژه سامانه www.iau.ac.ir مراجعه کنند و انتقادات و اعتراضات خود را به قسمت ریاست اطلاع دهند تا از این طریق، تخلفات واحدهایی که شهریه بیشتر دریافت می کنند را پیگیری کنیم.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.