• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  کد خبر : 1921042

  دلایل اصلی ریزش مو

  متخصص بیماری‌های غدد و داخلی دلایل ریزش مو را تشریح کرد و گفت: زمانی که ریزش مو به علت کاهش هورمون استروژن خون باشد موها پس از ریزش مجدداً به حالت اولیه برخواهند گشت. مهران زمان‌زاده در ارتباط با دلایل ریزش مو، اظهار داشت: پرکاری تیروئید یکی از دلایل اصلی این مشکل بوده که سبب…

  متخصص بیماری‌های غدد و داخلی دلایل ریزش مو را تشریح کرد و گفت: زمانی که ریزش مو به علت کاهش هورمون استروژن خون باشد موها پس از ریزش مجدداً به حالت اولیه برخواهند گشت.

  ۵۲
  مهران زمان‌زاده در ارتباط با دلایل ریزش مو، اظهار داشت: پرکاری تیروئید یکی از دلایل اصلی این مشکل بوده که سبب کم‌پشتی وسیع موهای سر و ریزش مو می‌شود. این مسأله حتی در مواردی نیز باعث کاهش شدید موهای زیر بغل خواهد شد.

  وی افزود: کم‌کاری تیروئید نیز سبب ریزش مو می‌شود و در حقیقت این مشکل واکنشی بوده و خود به خود محدود شونده است که چند ماه بعد از ابتلا به بیماری ریزش مو به طور ناگهانی آغاز شده و این مسأله به ویژه در ناحیه گیجگاهی سر مؤید است.

  متخصص بیماری‌های غدد و داخلی تغییرات هورمونی را در بدن از دیگر دلایل ریزش مو برشمرد و عنوان کرد: تغییرات قابل توجه در سطح هورمون‌ها به ویژه در زنان می‌تواند موجب ریزش مو شود. همچنین ریزش مو در زمان یائسگی و به دنبال تولد نوزاد به خاطر پایین افتادن سطح هورمون استروژن خون شایع است.

  زمان‌زاده خاطرنشان کرد: وقتی ریزش مو به علت پایین افتادن استروژن خون باشد این مشکل موقتی بوده و موها مجدداً به حالت اولیه برخواهند گشت البته باید توجه داشت یک خانم در ۴۰ سالگی یا بالاتر نباید انتظار داشته باشد موهایش به اندازه سن ۲۰ سالگی رشد کند.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.