• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » «فرهنگ سوگ شیعی»؛ دانشنامه آیین های عزاداری
  کد خبر : 1921025

  «فرهنگ سوگ شیعی»؛ دانشنامه آیین های عزاداری

    محسن حسام مظاهری نویسنده و پژوهشگر  گفت: «فرهنگ سوگ شیعی» دانشنامه ای تخصصی در حوزه مجالس و آیین های عزاداری است که آنچه که مربوط به این حوزه می شود و اعم از افراد، مکان ها، اشیا و آیین ها را در برمی گیرد. وی افزود: این پروژه پژوهشی مستمر است که از محرم…

   دانشنامه آیین های عزاداری

   

  محسن حسام مظاهری نویسنده و پژوهشگر  گفت: «فرهنگ سوگ شیعی» دانشنامه ای تخصصی در حوزه مجالس و آیین های عزاداری است که آنچه که مربوط به این حوزه می شود و اعم از افراد، مکان ها، اشیا و آیین ها را در برمی گیرد.

  وی افزود: این پروژه پژوهشی مستمر است که از محرم سال ۸۹ آغاز شده و تحت نظر هیئت علمی مرکب از ۶ گروه علمی تاریخ، جغرافیای فرهنگی، مردم شناسی، ادبیات، هنر و دین است. هر کدام از این گروه ها مقالاتی را ارائه داده اند و مداخل شناسایی شده و پس از اولویت بندی ارائه شده اند.

  مظاهری تصریح کرد: ویراست اول این کتاب به تازگی منتشر شده که شامل ۲۳۷ مقاله است و توسط ۴۳ نفر از پژوهشگران، طلاب و اساتید دانشگاه که در حوزه آیین های عزاداری صاحب پژوهش بوده اند، تالیف شده است. اما تصمیم بر آن است که هر ۵ سال یک بار ویرایش این اثر انجام بگیرد؛ چرا که مداخل فراوانی شناخته شده و مقالات جدیدی ارائه خواهد شد. با توجه به اینکه این موضوعی است که حیات دارد، نیاز به بروز شدن و بازنگری مقالات پیشین هر چند وقت یک بار احساس می شود.

  لازم به ذکر است؛ ویراست اول «فرهنگ سوگ شیعی» مصور و با قطع وزیری در ۶۷۲ صفحه با سر ویراستاری محسن حسام مظاهری از سوی انتشارات خیمه منتشر شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.